Рятувальники 7-ї пожежно-рятувальної частини – переможці обласних змагань (відео)

Більше півсотні пожежно-рятувльних частин з Харкова та області змагалися за звання кращої ланки газодимозахисної служби. Змагання складалося з 4-х етапів естафети. Переможців нагородили Кубком ім. старшого майстра газодимозахисної служби В’ячеслава Гіренка.

газодимозахисна
У змаганні газодимозахисників взяла участь п’ятдесят одна частина – з Харкова та області. В одній команді 12 рятувальників – по 3 на кожен етап естафети.

На першому етапі у спецобмундируванні рятувальники долають смугу перешкод – тунель та естакаду, потім – якомога швидше треба передати естафету 3-м іншим учасникам ланки.

Юрій Пономаренко – в.о. начальника оперативно-координаційного центру, підполковник служби цивільного захисту

На другому етапі ланка ГДЗС долає перешкоду будиночок, переносить вантаж та передає естафету третій ланці. На 3-му етапі ланка ГДЗС встановлює протидимну перетинку, переносить вантаж та передає естафету 4-ланці.

Завдання третього етапу виконував Станіслав Лучко. Минулого року пожежна частина Станіслава перемогла в цьому змаганні, цьогоріч – посіли 2-ге місце. Щоб лишатися в трійці лідерів, серйозно готувалися, каже рятувальник.

Станіслав Лучко – начальник караулу Державної пожежно-рятувальної частини №26 Новобаварського району (м.Харків)

На смене передавали готовились, тренировались, приезжали тренировались в свободный день, приезжали готовились.

Кожен елемент змагання максимально наближений до щоденних завдань рятувальників, на 4-му етапі рятувальники евакуюють постраждалого з 3-го поверху.

Денис Мамченко – начальник караулу Державної пожежно-рятувальної частини №18 Московського району (м. Харків)

Первый человек должен завязать спасательную веревку на потерпевшем, спустить с окна 3-го этажа, второй человек должен проложить линию рукавную и подать ствол. И третий человек должен принять потерпевшего и, соответстсвенно, через треходовое разветвление подать воду для того, чтобы второй человек, который подал воду со ствола.

Третє місце у цьогорічному змаганні ланок димогазозахисної служби посіла 18-та частина Московського району, а ось перше та другі місця змагань розділили 2 частини Новобаварського району – 7-ма та 26-та відповідно. Найкраща ланка газодимозахисної служби отримала перехідний Кубок ім. старшого майстра газодимозахисної служби В’ячеслава Гіренка – пам’яті якого і присвячені змагання.

Анатолій Торяник – заст. начальника обл.управління ДСНС 

Він своєю роботою багато зробив для покращення газодимозахисної служби Харківського гарнізону, його вже немає, на жаль. Тому було прийнято рішення, заснували кубок перехідний, його вручають команді-переможцю. І цілий рік цей кубок знаходиться в тому підрозділі, в якому отримало перемогу.

Діана Корсун