Розвиток україно-молдовських відносин

Добрий сусід – найближча родина. Україна та Молдова відновили обсяги докризового товарообігу, а відсутність політичних негараздів між країнами, що, зазвичай, впливають на буття їх пересічних жителів, владники вважають найголовнішим досягненням. Як зберегти вигідний для обох сторін паритет – про це йшлось, під час сьогодняшньої зустрічі в столиці.

 

Сьогоднішня зустріч на найвищому рівні для України та Молдови знакова та ювілейна – двадцять років тому між обома країнами встановлені дипломатичні стосунки. За плечима, як буває у великій політиці, різні періоди – як пожвавлення співробітництва, так і уповільнення. Головне, каже глава української держави, вдалось уникнути політичних проблем. А це, переконаний Віктор Янкувич, найкраще підгрунття для взаємної довіри та руху вперед.

Віктор Янукович, Президент України

Я рассматриваю 2012 год, как год, который должен стать решающим в развитии и разрешении важных вопросов.

Програма офіційного візиту молдовського прем’єра Влада Філата до Києва – вкрай насичена. В її рамках глава молдовського уряду зустрівся зі своїм українським колегою Миколою Азаровим. Підписана низка міжурядових домовленостей.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Одной из главных тем стала интенсификация отношений в энергетической сфере – поставка электороэнергии через Молдову и транзитом в Европу.

Влад Філат, прем’єр-міністр Республіки Молдова

Сегодняшний диалог прошел в конструктивной и доверительной атмосфере, которая выявила общность нашего подхода касаемо перспектив двусторонних отношений.

За спільне досягнення керівники обох країн назвали той факт, що товарообіг між Україною та Молдовою вдалось вивести майже на докризовий рівень.

 

Юлія Губська