"Розумне місто" у Харкові

Виробляти енергію за допомогою землі. Новітню систему енергозбереження пропонують сусіди росіяни. В місяць за тепло у звичайній двокімнатній квартирі мешканці Бєлгорода платять приблизно тридцять євро, каже начальник тамтешньої служби енергетики і зв’язку Олег Вєрьовкин. За його словами, жителі енергозберігаючого будинку з новітньою системою платять за тепло у три рази менше.

Олег Вєрьовкин, начальник служби енергетики і зв’язку. М. Бєлгород

Но используя систему биотермального отопления жители будут платить около трёх евро в месяц. Я считаю, что это очень даже хорошо. Меньше в десять раз.

Харків пропагандує розумну транспортну систему. За допомогою розробок фахівців першої столиці наземним транспортом та метро, світлофорами та дорожнім рухом керуватимуть з єдиного офісу. На громадському транспорті з’явиться джипиєс навігація. Це харківяни збираються впровадити протягом чотирьох п’яти років. В наступному році вже введуть єдиний квиток на метро, автобуси і тролейбуси. За словами заступника начальника Харківського метро Максима Мусєєва, у цьому порівняно із Києвом Харків на крок попереду.

Максим Мусєєв, заступник начальника Харківського метрополітена

Мы обменялись информационными технологиями. КП “Харьковпас”  планирует на следующей неделе отправить своих специалистов на “Киевпастранс” с целью обмена опытом. После этого киевские специалисты к нам приедут. И, как в старые добрые времена, города будут обмениваться своими достижениями.

Харків вже визнали кращим українським містом для життя, каже заступник директора департамента міжнародного співробітництва Харківської міськради Лариса Євтушенко. За її словами, нині є нове завдання – зробити Харків містом європейського рівня. Саме для цього організували міжнародний конгрес “Розумне місто”. Чиновники першої столиці збираються підписати договори з власниками найкращих, на їхню думку, новацій.

Лариса Євтушенко, заст. директора департамента міжнародного співробітництва Харківської міськради

 

Вторая задача конгресса – это конечно же диалог между бизнесом и властью, потому что на этом конгрессе представлены ведущие компании зарубежные, имеющие представительства в Украине, которые предлагают новые технологии городского хозяйства.


Міжнародний конгрес проходитиме три дні. Сьогодні бізнесмени та чиновники тільки знайомилися. А вже завтра почнуть підписувати ділові контракти.

Юлія Ляхова