Роботодавці пропонують прем'єру очолити національну тристоронню соціально-економічну раду

Головою Національної тристоронньої соціально-економічної ради – дорадчого органу в роботі якого беруть участь роботодавці, профспілки та уряд – повинен бути прем’єр-міністр України. Так заявив голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ, який зараз очолює раду.

Тристоронні соціально-економічні ради у країнах Європейського Союзу відіграють важливу роль у формуванні державної політики. Українські роботодавці в унісон з профспілками закликають прем’єр-міністра брати участь у Національній тристоронній соціально-економічній раді. Кажуть, практика головування глави уряду в НТСЕР широко використовується в ряді країн «єврозони». А плоди такого співробітництва можна буде отримати уже у найближчий час, запевняють українців європейці.

Віталійс Гавріловс Президент Конфедерації роботодавців Латвії

Мы сказали своему премьеру: слушай, давай работать на результат, нам нужен социальный мир, чтоб не били окна и не выходили на улицу, прочее. Хочешь, чтоб так было? Он говорит: да. Должен быть сопредседателем! Вот: я, он и председатель профсоюза. Мы выдержали натиск. И экономика сейчас где-то 5 кома 6% идет наверх.

На черговому засіданні ради  обговорювали питання безпеки праці, створення нових робочих місць, а також вирішення проблеми погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Щоб швидше вирішувати ці та інші важливі питання – за прикладом країн «єврозони» –  спрямовувати діалог влади, профспілок та роботодавців повинен саме прем’єр-міністр вважає Голова Федерації роботодавців.

Дмитро Фірташ Голова НТСЕР, Голова Федерації роботодавців України

Мы с профсоюзами здесь на одной стороне. Почему? Потому что для того, чтобы мы могли платить нормальные зарплаты, чтобы мы могли содержать социальную часть, чтобы мы могли содержать города, детские садики, школы, больницы, первых пять дней там больничного, надо, чтобы государство выполняло свои обязательства. Мы конечно мы здесь заодно и вместе будем решать эту проблему.

У Федерації профспілок підтримують пропозицію роботодавців.

Григорій Осовий заст.  Голови Федерації профспілок України

Якщо би Прем’єр-міністр очолив сторону урядову в національній соціально-економічний раді, щоби прискорити прийняття рішень, оскільки, відчути власне дискусію, мотиви внесення пропозицій сторонами, їх актуальність і необхідність реагування. Це би скоротило би шлях, скажем, від ідеї до їх реалізації

Всі сторони соціального діалогу: і роботодавці, і профспілки, а також представники уряду відзначають, що результати роботи Національної тристоронньої соціально-економічної ради  – мають стати основою стабільності в країні, захистити інтереси як робітника, так і власника бізнесу

За матеріалами УТР