Робота соціального гуртожитку

Іхній дім – соціальний гуртожиток. За чотири роки існування майже 80 сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, пройшли через Харківський обласний соціальний гуртожиток, який знаходиться в Чугуєві. Зі слів його керівників, соціальні педагоги намагаються якомога краще адаптувати колишніх мешканців інтернату до звичайного життя.

 

Сніжані Гайдаєнко 20 років. Вона мешкає в обласному соціальному гуртожитку в Чугуєві майже рік. Дівчина розповіла: після інтернату навчалася в училищі та здобула професії маляра – штукатура і плиточника- облицювальника. Першого робочого місця поки не знайшла. Мовляв, роботодавці не наважуються брати тендітне дівча на будівництво. Сніжана мріє вчитися далі та мати власне помешкання.

Сніжана Гайдаєнко, мешканка Харківського обласного соціального гуртожитку

Вообще я хочу на повара-кондитера. Я мечтаю с интерната. Но когда привезли в Первомайск, приехали 3 сентября, а группы набраны с августа. И какие были профессии, на такие и учились.

А 18-річний Сергій опанував професію токаря. Але мріє стати вчителем фізкультури. Тож зараз підтягує знання з предметів, які необхідні для вступу до педколеджу.

Сергій Оболенцев, мешканець Харківського обласного соціального гуртожитку

Ездил туда не 1 раз. Узнавали экзамены – надо сдавать украинский и нормативы.

Побут у гуртожитку налагоджений зразково. Чисті кімнати, кухня, відремонтовані санвузли. Утім, після закінчення інтернату діти погано пристосовані до життя, кажуть педагоги. Вони в гуртожитку водночас є і вчителями, і юристами, і психологами. Навчають сиріт елементарним навичкам: як готувати борщ, або заповнювати необхідні заяви та інші документи.

Олена Розпотнюк, директор Харківського обласного соціального гуртожитку

Стараемся научить идти учиться дальше. Поступать в колледж, лицей, техникум. Из наших 78 человек 34 на данный момент учатся в колледжах, техникумах, даже академиях Харькова.

Харківський обласний соціальний гуртожиток – заклад для тимчасового проживання 30 сиріт та дітей без батьківської опіки. Наразі їх тут 22. Але щороку з інтернатів випускаються юнаки та дівчата, яким необхідне житло. На черзі в області їх 200. Втім, краще будувати для них квартири, ніж гуртожитки, певні в управлінні у справах сім’ї та молоді. Бо після виходу з тимчасового помешкання питання житла залишається нерозв’язаним.

Лариса Козлова, начальник управління у справах сім’ї та молоді ХОДА

Много об этом говорится и на уровне Президента, Кабмина, местных уровнях, что первое из основных задач, чтоб ребенок – сирота имел собственное жилье.

Нині в Україні працює 19 соціальних гуртожитків для дітей сиріт та позбавлених опіки батьків. Один з них – на Харківщині.

 

Світлана Маренич