Різдвяний майстер – клас від народних умільців

А ви б хотіли Повернутися в часи, коли ще не існувало ні фабрик, а ні артілей ялинкових іграшок. Якщо так, то Виготовляти власноруч новорічні прикраси, обереги та маски навчать народні умільці під час майстер- класів, підготованих Літературним музеєм, Національним педуніверситетом та громадським об”єднанням “Поступ”.

Готові навчати малюків і самі набувати майстерності виготовляти новорічні іграшки, – кажуть студенти педуніверситету. Другокурсниця Настя вміє робити оригінальні листівки.  Дівчина певна: замість електронних листів та вітальних есемесок, варто відродити традицію дарування святкових листівок, виготовлених власноруч.

Настя Помінова, студентка Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди

Це буде означати, що ця людина для тебе більш важлива, що ти її поважаєш, любиш, якщо робиш своїми руками листівку і даруєш на новорічну ніч.

Студенти педуніверситету вивчають різні традиції українського образотворчого мистецтва, – каже завідувач кафедри навчального закладуТетяна Паньок. Для підготування експозиції “Український вертеп” знадобилися знання про українське барокко.

Тетяна Паньок, зав. кафедри Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди

Наші діти вміють і знають ці народні традиції, вміють їх викладати, бо йдуть у школи викладачами малювання, в студії.Тому вони й беруть уроки у майстринь, щоб потім віддавати ті народні традиції малим дітям.

Вишивати та робити ляльки – мотанки, обереги навчає дітей народний майстер Наталія Акімова. З її слів, аби зробити гарний дарунок на Новий рік, не обов”язково витрачатися на дорогі фабричні іграшки. У виготовленні ляльок можна використати не лише натуральні тканини, а й траву, очерет, вербу. А коли робиш оберіг , потрібно взяти рослини, що, за народними уявленнями, захищають людину від хвороб та поганого ока. Це безсмертник, жолуді, шипшина тощо.

Наталія Акімова, народний майстер, методист Центру дитячої та юнацької творчості №1

Якщо поробку робити з добрими думками, це є оберіг. Тобто ми бажаємо тому, хто хоче мати оберіг, здоров”я, щастя, довголіття.

Коли новорічні прикраси та маски діти виготовляють разом із мамою чи татом, це здружує сім”ю та сприяє кращому розумовому розвитку дитини, – кажуть педагоги.

Людмила Божко, художниця, викладач практичної етики та естетики

Вот этих бабочек- способом гофрирования бумаги- гармошкой, которую складывают все. Дети с 5 лет в состоянии это делать. Вот эту куклу из сена может делать ребенок 6-8 лет.

Усі заняття в експозиційному просторі “Українського вертепу” проводитимуться до п”ятнадцятого лютого.

Світлана Маренич