"Різдвяна" виставка у Будинку Художника (відео)

Роботи у дива на виду. У Домі Художника – виставка “Різдвяна”. Двісті п’ятдесят митців представили свої роботи. За словами організаторів, цьогорічна експозиція одна із наймасштабніших за п’ятнадцятиліття. Жартома, навіть, називають її Всесвітньою.

 

Діалог з прекрасним. Майже три сотні полотен та скульптур. Їх харківські та зарубіжні художники представили на Всеукраїнській виставці “Різдвяна”. Микола Аміщенко на таких виставках не новачок. За плечима у художника, більше як пів сотні років творчої роботи. Ділиться, етюдник завжди з собою.

Микола Аміщенко, художник

Я увидел какой-то луч света, с горы или откуда-то – я становлюсь, очарован, я не могу дальше идти, мне хочется вот встать и это все изобразить.

Представлена в експозиції виставки і класична скульптура. На відкритті виставки скульптор Петро Пирогов, автор цього античного персонажу, отримав посвідчення члена спілки молодих Художників України.

Петро Пирогов, скульптор

Найважчі такі ситуації – це більш з технічним процесом, роботу іноді придумати довго, важко, важчіше це якось її виконати. Наприклад з цією роботою треба було паяти, треба було установити, і це іноді дуже складний процес.

Відвідувачі виставки відзначають її особливу атмосферу. Мовляв, така притаманна лишень новорічному диву.

Тетяна Кривоніс, відвідувачка виставки

Что-то есть такое притягивающее, скажем прямо, нельзя глаз отвести, вот смотрел бы и смотрел.

Експозиція, що дарує тапло та злагоду – ділиться враженнями від побаченого віце-губернатор Ігор Шурма.

Ігор Шурма, заступник голови ХОДА

Ти приходиш сюди і ти потряпляєш в зовсім інший просторовий вимір, я всім бажаю приходити на ці виставки, бо світ прекрасного. Ми чомусь завжди милуємось фотографією, а художник на полотні, на картоні, на дереві теж робить фотографію, це є фотографія зроблена пензлем і фарбою і вона є глибинна, прекрасна.

Полотна досвідчених майстрів поряд з митцями, які тільки починають свій творчий шлях. Саме таке поєднання, що його шанувальники мистецтва не часто можуть водночас побачити, фахівці називають головною перевагою таких масштабних виставок.

Віктор Ковтун, голова правління Харківського відділення Національної спілки художників України

Незважаючи на інші кризи на інші ситуації, умови є життя, є творче життя, є найбільша секція живопису і найбільший розділ цієї виставки – це живопис.

Леся Кочержук

httpv://youtu.be/owuIOgTDj5k