Результати профілактичного двомісячника зі збору нелегальної зброї

Хочеш позбутися вогнепальної зброї, боєприпасів або вибухових метеріалів, добровільно і без кримінальної відповідальності – негайно неси до райвідділу міліції. Профілактичний місячник зі збору нелегальної зброї, який пройшов минулого місяця, показав -нелегальну зброю громадяни Харківщини порівняно з минулим роком стали здавати більше.

 

Вогенапльна зброя, вибухові матеріали та боєприпаси – громадяни зносять їх до райвідділу добровільно. Протягом квітня харків’яни передали до рук правоохоронців майже три сотні одиниць зброї. Для порівняння – у вересні минулого року таким добровільним підходом вилучили лише 200 одиниць. Як кажуть працівники міліції, у більшості випадків це зброя часів Великої Вітчизняної.

Андрій Гуд, т. в.о. нач. відділу дозвільної системи області УПП ГУМВС України

Было добровольно здано гражданами 287 едениц оружия, 122 спецсредств, 3596 боеприпасов армейского назначения и 63 боеприпаса к охотничьему ружью.

Після того як громадянин добровільно зброю здав, при потребі її можна зареєструвати на особисте користування власнику. У разі якщо трофей реєстрації не підлягає – його відправляють на склади матеріального забезпечення, а вже згодом – утилізують. У боєприпасів – така ж доля. У Комінтернівському районі Харкова власник здав аж 5 одиниць нелегальної зброї.

Андрій Гуд, т.в.о. нач. відділу дозвільної системи області УПП ГУ МВС України

Были добровольно зданы гражданином пистолет Маузер, 2 револьвера Смит Евесон, револьвер импортного производства установливается экспертами, его, ну марка, пистолет Вальте П 38.

Зброю можна здавати у служби дозвільної системи, якими забезпечені всі райвідділи міліції. Такі профілактичні місячники сприяють протидії незаконного обігу зброї на території області та України, переконані фахівці. У разі її нелегального зберігання власкикам загрожує кримінальна, або адміністративна відповідальність з конфіскацією зброї. Аби через дорослі забавки не відсидіти за гратами від 2-х до5-ти років, працівники МВС радять здавати її добровільно і не лише під час проведення профілактичних місячників.

 

Леся Кочежук