Резервісти Харківщини, які мають досвід служби в АТО, відправились на збори (відео)

Згадати все. Більше трьох сотень резервістів Харківщини направили на військово-навчальні збори у 2-х бойових військових частинах Збройних Сил України. Усі чоловіки мають досвід служби у зоні АТО. Протягом місяця вони відновлять свої бойові навички на полігонах чи стрільбищах, щоб у разі необхідності бути готовими знову виконувати бойові задачі.

резервісти
Добровольцем до збройних сил України 48-річний Іван пішов ще від початку бойових дій на Донбасі . Нині чоловік вже демобілізувався, встиг одружитись і влаштувався на роботу . Та, дізнавшись про військово – навчальні збори, Іван одразу ж вирішив – пропустити їх не може, щоб у разі необхідності бути готовим захищати Батьківщину.

Іван Гойва – резервіст

Я принимал участие в первую волну мобилизации, в течении года находился в АТО, демобилизовался в пятнадцатом году, уже прошло два года.Сейчас собираюсь на сборы для того, что б вспомнить навыки умения, отточить своё мастерство, что б в случае чего снова участвовать

Усі військовослужбовці, яких цього разу відправлять на збори, мають досвід служби у зоні АТО та входять до армійського резерву. Більшість з них пройшли “гарячі точки” Донбасу, дехто з бійців має державні нагороди. Під час зборів, впродовж одного місяця, вони зможуть відновити на полігонах чи стрільбищах свої бойові навички .

Юрій Калгушкін – обласний військовий комісар 

Сегодня мы должны отправить 2 боевые бригады, около четырёхсот резервистов для прохождения месячных сборов, в тех бригадах и на тех должностях на которых они проходили службу. В первую очередь это та категория военнообязанных, которая с четырнадцатого по семнадцатый год, которые были демобилизированны и уволены по окончанию контракта.

Серед резервістів – і Близнюківський селищний голова Геннадій Король. Він понад рік прослужив у складі одного з батальйонів територіальної оборони у районі проведення АТО. За словами Геннадія, головне завдання будь – якого чоловіка – захистити свою країну, і не важливо, ким він є – головою села чи звичайним трактористом.

Генадій Король – резервіст, голова Близнюківської селищної ради

Той хто говорить, що без якогось керівника десь якийсь населенний пункт не обійдеться або крісло остине – це не правда. Маючи інтернет, маючи засоби зв’язку. Жодне рішення, навіть коли я був у зоні АТО, не приймалося без мого “Так” чи “Ні”. Можливо це не так ефективно, а можливо ще і краще.

Такі навчальні збори проводяться раз на рік на різних військових полігонах. Цього разу резервістів направлять до Кривого Рогу. У командах будуть танкісти, піхотинці, артилеристи, зв’язківці та інші військові фахівці.

Сергій Гатченко – заст. обласного військового комісара 

Уже в семнадцатом году мы призвали более 700-т человек для 12-ти бригад оперативного командования Вооруженных сил Украины. И это очередная команда, она в составе трёхсот человек, для 17-й и 54-й бригады. Команды формируют в районных военкоматах, количество их от пятнадцати до 20-ти человек, потому что у нас 34 военкомата.

Під час зборів за резервістами зберігається місце роботи та середній заробіток. Також за цей місяць вони отримають додаткові гроші. Рядові солдати від 4,5 тис.грн. до 6-ти тис. грн., офіцери від 6-ти тис.грн. до 7,5 тис.грн.

Юлія Котелевська