Реконструкція Історичного музею

Музей сучасного мистецтва з’явиться в Харкові. Новоспечений заклад культури буде в одному приміщенні з історичним музеєм. Наразі, його реконструкції, що обійдеться обласному гаманцю у більше як одинадцять мільйонів гривень, не до душі окремими політичним силам.

 

Реконструкція історичного музею та благоустрій прилеглої території. Ці роботи тривають на одному із найстаріших майданів Харкова.

Світлана Маренич, ОТБ Новини

Згідно з розробками архітекторів, Історичний музей розвернеться на майдан Конституції парадним входом. Він привертатиме увагу всіх перехожих. Під час реконструкції будівлю перефарбують у золотавий колір, а над новим центральним входом з боку майдану Конституції встановлять скляну вхідну конструкцію. Ця прибудова забезпечить музею додаткові площі.

Під час останньої сесії обласної ради з приводу реконструкції майдану Конституції та Історичного музею виникла дискусія. Представники окремих фракцій певні, що окремі елементи оновленого майдану, зокрема, новий пам’ятник, не відповідатимуть історичному минулому площі.

Леонід Стрижко, депутат Харківської обласної ради

Почему Вы не ставите задачу по восстановлению здания Дворянского собрания? Тогда это была бы реконструкция. На самом деле главная цель – уничтожение всякого напоминания о советском прошлом на территории Харькова.

В обласному управлінні містобудування кажуть, ідеться про конкретне питання – оновлення покрівлі музею, вікон, приведення до порядку приміщень музею.

Михайло Рабинович, начальник управління містобудування та архітектури ХОДА

Они в результате этих работ получат нормальные помещения, нетекущие инженерные сети и дополнительно будут изысканы порядка 1,5 тысяч дополнительных площадей на экспозицию, которая находится сегодня в запасниках в непотребном состоянии.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Площади, которые появятся после реконструкции Исторического музея, будут отданы под музей современного искусства. Я провел переговоры с Виктором Михайловичем Пинчуком по поводу того, чтоб после сдачи в эксплуатацию новых площадей музея он помог нам идеологически правильно наполнить содержанием высокого уровня эти выставочные площади.

Гості ЄВРО обов’язково поцікавляться історією Харкова та прийдуть до історичного музею, каже директор Володимир Цигульов. З його слів за півроку, що залишилися до футбольного чемпіонату, оновити всі найцікавіші експозиції без бюджетної підтримки неможливо.

Володимир Цигульов, директор Харківського історичного музею

Та експозиція на 1 поверсі – на дуже старому обладнанні. Вітрини виготовлені ще в 1965 році. Ото перенесли їх, вони дерев’яні, не дуже презентабельно виглядають.

За підрахунками музейників, на створення ще однієї сучасної експозиції потрібно один мільйон гривень. На вже готові стаціонарні виставки, каже керівництво, витрачено гроші, зароблені самим музеєм.

 

Світлана Маренич