Раціон худоби – справа відповідальна

Від вдало підібраного комбікорму залежить і якість м”яса та яєць, і ціна, що її платить покупець. Про розвиток галузі йшлось на міжнародній конференції “Комбікорма дві тисячі одинадцять” . На неї з”їхались фахівці з дванадцяти країн світу.

Обмін досвідом та діловими контактами – говорять про сенс міжнародної конференції “Комбікорма дві тисячі одинадцять ” її учасники. На конференцію до Зміївського району з”їхались фахівці з дванадцяти країн світу – науковці, фермери, , виробники комбікормів , представники компаній, що виробляють обладнення для перерробної галузі. Питання на часі – здешевлення продукції таваринництва. Цього можлилво досягти за рахунок збалансованої годівлі худоби комбікормами – кажуть науковці. В Україні худобу , переважно , годують сумішами зернових . Вони недешеві. Як наслідок – дорожчнеча м”яса та яєць на магазинних полицях.

Павло Достоєвський, кандидат ветеринарних наук

Якщо в Європі затрати на виробництво свинини від двох і шести десятих до трьох в однієї десятої кілограму корму, то на Україні- сім або сім з половиною, тобто ми в два рази зможемо зменшити витрати на кормління свиней за рахунок збалансованої годівлі.

Виробити якісний комбікорм без сучасного обладнення неможливо , – говорять у компаніях , що спеціалізуються на його поставках. Мовляв, в Україні, навіть, не виробляється приладів , що визначають вміст жирів і протеїнів у комбікормі. Проте, самі ці речовини – запорука здоров*я худоби.

Зоя Сльольнік, учасник конференції “Комбікорма-2011”

В принципе, корм стоит столько, сколько в нём протеина, это самая питательная часть, это то, что мы получаем с рыбой, мясом, молоком, а животные получают с кормом, а жир тоже должен быть, это то, за счёт чего животное развивается.

Наразі, потреба сільгоспідприємств Харківщини у комбікормах – майже півмільйона тон на рік. Підприємствам області по силах задовольнити лишень половину від цього обсягу. Нарощувати обсяги виробництва , не забуваючи про новітні технології , закликав виробників комбікормів віце-губернатор Віталій Алексейчук. Він переконаний – від збитків ті не потерпатимуть. Зиск від купівлі якісного комбікорму аграрії усвідомлюють.  Прокоментував чиновник і хід посівної в області. За його словами, кукурудзи та соняшнику посіяли вдосталь . Гречки та цукрового буряку треба ще.

Віталій Алексейчук, заступник голови ХОДА

Мы планируем в этом году получить не менее ста четырнадцати тонн сахара, гречки не меньше двадцати четырёх, это минимум, а то и более.

Цьогорічний врожай гречки має забезпечити стратегічйний запас на три-чотири роки.

Олексій Кулаков.