Психологи радять привчати дітей, що просити допомоги та допомагати – норма життя

Суїцид або спроба самогубства. За останні півмісяця в Харківській області сталося 7 таких випадків, три з них минулого тижня. У Харкові студент покінчив життя самогубством, вистрибнувши з 5-го поверху гуртожитку. У Балаклійському районі під поїзд “Харків-Ізюм” кинувся 15-річний житель селища Савинці. Від отриманих травм хлопець помер на місці. 16-річна жителька Мерефи минулої суботи наковталась таблеток після суперечок з матір’ю. Лікарям вдалося врятувати дівчину.Наші кореспонденти спробували з’ясувати, як запобігти самогубствам.

псих допомога
Складні матеріальні та життєві обставини, тривога за завтрашній день, в якому невідомо за що прожити і чим платити за рахунками, – з такими скаргами про причини, які штовхають до самогубства, звертаються харків’яни до психологів. Мовляв, курс долара зазвичай впливає на рішення звести рахунки з життям частіше, ніж звичайна осіння депресія. Щодо причин підліткового суїциду, то нерідко це знецінювання почуттів підлітка близькими чи то рідними людьми. Адже нерідко батьки за повсякденними проблемами не помічають страждань дитини.

Катерина Шутальова, кризовий психолог

Мы когда работали после взрыва в Балаклее, для меня было потрясением натыкаться на целые классы детей, где никто из детей со своими страхами и тревогами не готов обратиться к маме. Вот 11-й класс сидит-15 человек- никто не может попросить поддержки в семье. Причины разные.

У 4 рази частіше на самогубства зважуються чоловіки, – такі дані статистики наводять психологи. І пояснюють це тим, що в суспільстві є заборона на слабкості.
Аби ставши дорослими, діти могли справлятися з труднощами і не робити трагічного кроку, психологи радять батькам прищеплювати їм думку, що просити допомогу і допомагати – це норма в суспільстві.

Катерина Шутальова, кризовий психолог

Что чувствовать трудные чувства – это нормально. Быть слабым – нормально. Все мы бываем слабыми.

Спілкуватися, намагатися дати людині надію на краще, і просто фізично перешкоджати самогубству- такі методи використовують поліціянти по приїзді на виклик сусідів чи то рідних, де є загроза суїциду. Часто самого спілкування достатньо, аби людина переоцінила власні погляди на життя чи то ситуацію, що склалася саме зараз.

Карина Курбанова, начальник сектора прес-служби Управління патрульної поліції в м. Харків

Інколи буває це стрес нервовий, Інколи буває надмірне вживання алкоголю, інколи буває навіть наркотичне сп”яніння. На місце одразу викликаємо працівників швидкої невідкладної допомоги, аби госпіталізувати людину і привести до тями.

Не відмахуватися від скарг, уважно ставитися до того, що людина говорить чи пише в щоденнику чи то соцмережах про свої наміри – ще один метод профілактики самогубств, – говорять психологи. Хоча іноді вона, буває, робить це не один раз, тож близькі та друзі починають сприймати це, як жарт, що ні в якому разі робити не можна.

Катерина Шутальова, кризовий психолог

Больше 70% людей, осуществляющих суицид, так или иначе говорят о своих намерениях. Это всегда серьезно. Лучше демонстративщику 100 раз поверить. И даже если человек, который делает это демонстративно, подумайте, сколько боли должно быть внутри, чтобы так получать внимание.

Коли весь час мучать важкі переживання, а в родині ніхто з близьких нічим не може зарадити, працівники поліції та психологи радять звертатися до фахівців. У Харкові безкоштовну психологічну допомогу можна отримати, зателефонувавши – 050-300-79-87. В області можна звертатися до районних центрів соціально- психологічної реабілітації.

Світлана Маренич