Прокурори святкують професійний ювілей

Сьогодні в Україні вдвадцяте відзначається День працівників прокуратури. Встановлено свято було у двотисячному році відповідним указом Президента, “враховуючи роль органів прокуратури України в зміцненні законності, захисту прав людини і громадянина, а також вклад працівників прокуратури в справу формування України як правової держави”.

Історично формування правової системи, а з нею і визначення функцій прокуратури на території сучасної України, почалося в ХVI столітті, коли у 1578 році на сеймі Речи Посполитої був утворений Луцький трибунал — вищий суд України.

З моменту проголошення України суверенною і незалежною державою почався новий етап розвитку прокуратури. Після прийняття і введення в дію з 1 грудня 1991 року Закону України «Про прокуратуру» і ряду інших нормативних актів створена правова база організації і діяльності органів прокуратури незалежної України.

Відповідно до положень Конституції України функції прокуратури відповідають, перш за все, позиції формування правової держави.

Тетяна Мєтьолкіна