Програма "Доступне житло" – кількість бажаючих отримати житло збільшується

Стимулювати будівництво та забезпечити людей квартирами. Це можливо зробити за допомогою програми “Доступне житло” – переконують владники. Йдеться про можливість придбати квартиру у недобудованому будинку, заплативши сімдесят відсотків її вартості.

 

На Харківщині триває програма “Доступне житло”. За її умовами, за нову квартиру сімдесят відсотків її вартості майбутній власник сплачує з власного гаманця, решту додає держава. Наразі область вже отримала один мільйон гривень на реалізацію програми, розповів головний архітектор області Михайло Рабінович. Ще п’ять мають надійти до кінця року. За рахунок цих коштів планують придбати дев’яносто п’ять квартир. Цьогоріч в програмі беруть участь п’ять будинків, що зводяться. Чотири з них у Харкові, один – в Лозовій. У програмі прописані і розміри квартири – не більше ніж двадцять квадратних метрів на одну особу та додаткові десять на родину.

Михайло Рабінович, головний архітектор області

Есть предельная граничная стоимость квадратного метра. На сегодня для Харькова это 5 тысяч 320 гривен, для области – 4 290 гривен.

Взяти участь у програмі можуть мешканці Харкова та області, які перебувають на квартирному обліку щодо поліпшення житлових умов. Має значення і зарплата майбутніх власників – вона не може перевищувати середню в регіоні більше ніж у чотири рази. Наразі це приблизно одинадцять тисяч гривень на місяць. За підрахунками обласного управління містобудування та архітектури, цим параметрам відповідають двадцять вісім тисяч людей. Проте наразі необхідні документи для участі у програмі збирають два десятки бажаючих – розповідають у фонді сприяння молодіжному будівництву.

Олександр Вензель, заступник директора Харківського регіонального управління фонду сприяння молодіжному будівництву

Когда человек собрал все необходимые справки, выбрал квартиру, он открывает счет. Вносит деньги, мы добавляем туда государственные средства, заключается договор, который потом исполняется строителем.

Минулого року програмою зацікавились триста сімей. Зібрали необхідні документи тридцять п’ять. Проте вже наступного року, планують владники, за цією програмою реалізують півтори сотні квартир.

 

Анастасія Горєлкіна