Професія рятувальника набирає популярності

Рятувальників побільшає і не тільки у Харкові. У цьому році націольний університет цивільного захисту випускає понад тисячу дипломованих працівників МНС. З них – 17 громадян Азербайджану. Дехто з них навчання планує продовжити.

 

Маіс – азербайджанець. До сьогодні він студент національного університету цивільного захисту. В себе на Батьківщині Маіс працює на спеціальному пожежному кораблі. Але всі тонкощі рятувальної майстерності вирішив вивчати у Харкові.

Маіс Ісраілов, курсант НУЦЗУ

Я работаю на пожарном корабле. Нам приходится чаще тушить пожары в море. У нас нефтяные скважины. То, что я научился здесь, не создает для меня трудности применять на моей работе.

Для дипломної роботи, каже його керівник диплому Олена, обрав одну з лікарень рідного міста Губа. А вже наступна робота, якщо Маіс продовжить навчання, буде про корабель.

Олена Ляшевска, керівник диплому

Корабль – это больше для дипломной работы специалиста. И материал очень сложно собрать даже здесь, который был бы к нашим законодательным актам. Поэтому, мы выбрали поликлинику. И с одной стороны, это и сложно, и с другой стороны и более проще было.

Наразі у національному університеті цивільного захисту навчається більше трьох сот іноземних студентів. З них, каже помічник ректора Денис Лебедев, понад 70 % – з Азербайджану. У наступному навчальному році в університеті з’являться студенти з Молдови та Туреччини, а також Європейського союзу.

Денис Лебедев, помічник ректора з питань міжнародного співробітництва НУЦЗУ

Будем стараться, чтобы со следующего года это получится уже граждан одной из стран Африки и возможно даже у нас будет обучаться граждане ЕС, то есть, Болгария.

Загалом, в університеті очікують 100 студентів з різних країн світу.

 

Олена Рижова