Продавець – не тільки необхідна, а й досить популярна професія

Наприклад, випускники харківського профтехучилища № 4 працевлаштовуються стовідсотково. Про це повідомив губернатор Михайло Добкін під час перших всеукраїнських змагань серед майбутніх працівників торгівлі. Невипадково конкурс провели саме в Харкові.

 

Поки я не кращий продавець, але я на нього сумлінно вчусь. Майбутні працівники торгівлі з 22-х областей України, з’їхалися на змагання до Харківського профтехучилища № 4. Честь Харківської торгівлі відстоював Антон Подкручний. Хлопець вважає свою професію найпопулярнішою.

Антон Подкручний, учасник конкурсу (Харків)

В даний час продавець – це найбільш розповсюджена професія, вона включає в себе багато складових, так як вивчає і бухалтерський облік, і товарознавство і охорону праці.

Аліна Лілієва, учасниця конкурсу (Луганськ)

Просто довольно интересная профессия, мне кажеться. Я люблю общаться с людьми, я люблю помогать.

Головний приз конкурсу – президентська стипендія. Його, за словами голови журі Алли Луцької, отримають шість кращих продавців.

Алла Луцька, голова журі

Випускник на протязі року після навіть випуску, він буде отримувати стипендію Президента, навіть, якщо він працевлаштується. По-друге, участь у конкурсі дає можливість привілеїв при захисті дипломної роботи. То єсть, учень може не захищати дипломну роботу, тому що він є переможцем профільного конкурсу фахової майстерності.

Побачити своїх майбутніх працівників приїхали і роботодавці – представники провідних супермаркетів. На їхнє переконання, швидко пробивати товар на касі – не є головним талантом продавця. Головне аби вони могли знайти підхід до клієнта і вже з повними пакунками довести його до каси.

Еліна Руденко, роботодавець

Акцент делаеться на то, а сможет ли он общаться с нашими покупателями, на сколько он готов в первую очередь к общению. Птому что, если человек что-то не знает технически, мы его доучим, но если человек не болеет душой за то дело, в которое он приходит – научить, как вы понимаете, не возможно.

На конкурс завітав і губернатор Михайло Добкін. За його словами, випускники профтехучилищ без роботи не залишаться. Принаймні у Харківській області цьому сприяє плідна співпраця з роботодавцями.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Учитывая новые вения, новые требования, новый дифицит на те или иные специальности, мне сегодня было приятно услышать, что руководство находит не стандартный подход в работе с работодателями, чтобы осваивать новые специальности, готовить специалистов, которые сразу же получают возможность иметь рабочие места.

Загалом у конкурсній програмі майбутні продавці мають скласти 6 іспитів-завдань: від звичайних тестів на комп’ютері до справжньої роботи у магазині. Переможців оголосять у перший день весни.

 

Олена Рижова