Про шляхи зниження податкового навантаження йшлось під час публічної дискусії на участі мінфіну в Харкові

Зменшити податкове навантаження на бізнес, щоб той нарешті вийшов із тіні сподівається уряд. У мінфіні зробили акцент на зниженні продаткового навантаження на фонд зарплати як для працівника, так і роботодавця. Про це розповіла заступник міністра фінансів під час публічної дискусії «Національний діалог: обговорення концепції податкової реформи».

Система “пласких ставок” буде однією з найважливіших змін в Податковому кодексі, -ішлося в доповіді під час дискусії. Під цим терміном розуміється встановлення ставок податку на дохід фізосіб , єдиного соціального внеску, податку на прибуток і податку на додану вартість на рівні двадцяти відсотків. І хоча зараз ставки податків на доходи фізичних осіб дещо нижчі, працівники все одно виграють. За рахунок податкової пільги, – говорить Олена Макеєва.

Олена Макеєва, заступник Міністра фінансів України

За рахунок того, що пільга надається всім- це 1378 гривень, за рахунок того, що 3,6% робітник не буде сплачувати, навіть застосовуючи ставку 20% податку на дохід фізичних осіб, громадяни отримують на руки більше грошей, ніж отримують сьогодні.

Тим часом харківські експерти певні: кращою для бізнесу та громадян буде система ставок не по 20, а по 18.

Людмила Рубаненко, керівник групи експертів ВГО “Спілка податкових консультантів України»

Налог на добавочную стоимость — ведь он был 17% в Кодексе. Мы отменили принятый нами Кодекс. И если мы вернемся к ставке 18%- будет справедливо. Предлагаем подумать вариант 18-18-18-18.

Керівники підприємств, які працюють на експорт, натомісць порушили питання невідшкодування ПДВ, авансових податків та так званих збоїв у комп»ютерах податківців, через що з обігу підприємств вимиваються мільйонні суми. А вони могли б піти на нове обладнання та зарплати. А ще- закликали чиновників знайти і повернути до бюджету вкрадене попередніми чиновниками.

Алла Коваленко, президент Корпорації «Бісквіт-Шоколад», герой України

2 миллиона 600 тысяч просто взяли — и ушло. Мы в красноградскую налоговую- 30 числа недоимки не было, а 1 числа появилась недоимка. Они мне говорят: технический сбой. Ну и что? Но нам так и не возместили.

Едуард Рубін, голова Ради директорів компанії Телесенс Інтернешнл

Эта налоговая реформа не смотрит на сегодняшнюю ситуацию, которая есть. Она сегодня смотрит на то: у государства нет денег. Все, кто предыдущие, украли деньги. А сегодня бизнес должен все погасить. С чего вдруг? Украли — разбирайтесь, возвращайте. А не перекладывайте все на плечи бизнеса.

Представниця мінфіну визнала: хоч авансові податки і є європейською практикою, все ж в Україні неправильним є те, що в разі отримання збитків подавати збиткову декларацію не можна. Повинен все одно сплачувати податки. До того ж, роками накопичується переплата з податків і потім виливається у серйозні суми, – каже Олена Макеєва. Сьогодні в Україні переплата лише з податку на прибуток- 27 мільярдів. І повернути те, що держава завинила за кілька років, зараз неможливо.
Олена Макеєва, заступник Міністра фінансів України

Авансові платежі ми залишаємо, ми переглядаємо можливість їх коригувати, в залежностфі від збитків, які ц вас є. Ми намагаємося виправти помилки і збільшити інвестпривабливість.

Наразі є кілька проектів Податкової реформи, – говорить заступник Міністра фінансів. Проект мінфіну розроблений та представлений у вересні. Сьогодні тривають його громадські обговорення. А в листопаді, – сподівається Олена Макеєва, – допрацьовану податкову модель подадуть до Верховної Ради.

Світлана Маренич