Про новації ЗНО -2018

Підготовка до ЗНО-2018 вже розпочалась. Про новації розповіли в Харківському регіональному центрі якості освіти.

зно

Цього навчального року реєстрація стартує 6-го лютого і триватиме трохи більше місяця. До цього часу абітурієнти вже мають визначитися з предметами, які будуть складати. Результат тесту з української мови та літератури буде рахуватись як державна підсумкова атестація не лише для випускників шкіл, а й для студентів коледжів та училищ, що отримуватимуть атестат у закладі I-II рівня акредитації.

Олександр Сидоренко – директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

Ми на цілих 6 тис. в Харківській області збільшується кількість учасників ЗНО. Якщо в минулому році ми проводили цю процедуру для 17 тисяч, то в цьому році по нашим попереднім підрахункам, а вони майже точні, це буде 23 тисячі.

Як і минулоріч, абітурієнт може писати тести з 4-х предметів, при цьому – російську мову з цього переліку прибрали, мовляв, жоден виш в Україні не вимагає сертифікат з цього предмета для вступу. А ось до тесту з іноземної мови в цьому році додається ще й аудіювання. При цьому для випускників спеціалізованих шкіл тест з іноземноїмови буде важчим, ніж для інших абітурієнтів.

Олександр Сидоренко – директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

І виклик полягає в тому, що ми повинні забезпечити в кожній аудиторії звуковідтворюючу апаратуру, яка би давала якісне відтворення звуку, і абітурієнт, сприймаючи на слух текст, дав відповіді на питання, які можна дати тільки тоді коли ти тільки зрозумів про що йде мова у цьому аудіотексті.

Вступники на деякі спеціальності будуть писати творчі конкурси або складати творчі заліки у кожному виші на кожну спеціальність, на яку подали документи. Щоб допомогти випускникам шкіл успішно впоратися із тестами – викладачі тринадцяти харківських вишів будуть проводити виїзні заняття у районах з найбільш популярних предметів. Для учнів ці заняття безкоштовні, організатори обіцяють охопити усі райони Харківщини.

Людмила Бєлова – директор ХарРІ НАДУ

Дітей будуть привозити шкільними автобусами, по суботах, щоб ми не руйнували навчальний процес. Будуть привозити в опорну школу, чи школу, яка найближча до того, щоб можна було створити локацію, щоб діти небагато часу втрачали на ці поїздки.

У цьому році ЗНО складатимуть не лише вступники на бакалаврат, а й майбутні магістри. Так, бакалаври зі спеціальностей право, сфера обслуговування, журналістика та інших будуть складати не іспити у виші, а брати участь у спеціально розробленому зовнішньому незалежному оцінюванні.

Діана Корсун