Президенти України та Польщі вшановали пам'ять загиблих від сталінських репресій

На знак пам’яті про загиблих та заради прийдешніх поколінь. Сьогодні Глава держави Віктор Янукович та Президент Польщі Бронислав Коморовський взяли участь у відкритті Меморіалу жертвам тоталітаризму на території Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили”

Меморіал звели на місці поховання десятків тисяч людей, які були закатовані радянськими репресивними органами.У Биківні поховані українські науковці та митці, поети і письменники, затавровані сталінськими «трійками» як вороги народу.
Меморіал у Биківні – одне з місць нашої спільної пам’яті, – сказав Віктор Янукович , звертаючись до свого польського колеги. Частина поляків, страчених у в’язницях радянського НКВС, поховані  Биківнянському лісі. В пам’ять про них збудовано польську частину  Меморіалу.
Віктор Янукович певен- пам’ять про страшні часи терору і репресій, про мільйони невинних жертв об’єднує український та польський народи і , водночас, зміцнює спільні прагнення, аби разом з усім цивілізованим світом будувати майбутнє, в якому найвищою суспільною цінністю є людина, її життя, права та свободи.