Президент наказав захистити права дітей

Права дітей передусім. Юрій Павленко, уповноважений Президента України з прав дитини розповів –  державні , місцеві органи влади, профільні міністерства та Генпрокуратура отримали від глави держави доручення із переліком першочергових заходів щодо поліпшення стану захисту прав дитини.

В дорученні – перелік суто конкретних кроків.Насамперед, подбали про малих з особливими потребами.
Юрій Павленко Уповноважений Президента України з прав дитини
Перший пункт доручення стосується зміни формули міжбюджетних трансфертів з тим, аби сума, що виділяється на учня з особливими потребами в загальноосвітній школі, дорівнювала сумі, що виділяється для учня у спеціальній школі Уряду доручено вжити заходів щодо забезпечення в повному обсязі у 2013-му та наступних роках дітей з особливими потребами підручниками, в тому числі з шрифтом Брайля.Як показав аналіз -їх недостатньо

За словами Павленка, розробляючи документ, глава держави керувався , як-то кажуть, даними з перших вуст –  аналізом звернень українців , та власним  досвідом спілкування з дітьми під час поїздок країною.
Юрій Павленко Уповноважений Президента України з прав дитини
Президент україни пропонує Генпрокуратурі проаналізувати дотримання законодавства щодо врахування думки дитини при розгляді судами справ про визначення місця її проживання та участі батьків у вихованні, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, а також спорів щодо управління майном дітей. Йдеться про суперечки між батьками, коли заручниками стають діти

Завдяки втіленню в життя президентского доручення , покращиться буття і соціально вразливої дітвори- сиріт та позбавлених батьківського піклування. Йдеться про розбудову  мережі соціальних гуртожитків.