Премія імені Рєпіна – відродження

Митців нагородили в Чугуєві. Кращих у трьох номінаціях відзначили премією імені Іллі Рєпіна. Свято подвійне. Премія вручається вперше за роки незалежності України. Її відновили, згідно із рішенням сесії облради. У такий спосіб владники прагнули популяризації творчого надбання Рєпіна та залучення широкого загалу до участі в культурному житті регіону.

 

Вісімдесят тисяч гривень – головна грошова винагорода пленеру. Пермію імені Рєпіна відновили після двадцятирічної перерви. Участь у пленері взяли двадцять п’ять художників з різних куточків України. Переможців визначали у номінаціях – Живопис і графіка, скульптура та декоративно-ужиткове мистецтво. У номінації ” Живопис і графіка” переміг Сергій Коморний – автор серії картин, яку він назвав “Легенди Пленерів”. На полотнах зображені його друзі – художники, які, за словами автора, і надихнули його на створення серії. Поповнювати її автор планує все життя.

Сергій Коморний, лауреат премії

Это те люди, с которыми удалось быть вместе на пленерах. Это великолепные художники, большие личности, это действительно творцы реальности и мне такое счастье с ними работать, этот цикл не завершится и не закончится никогда, это движение сейчас испытывает ренесанс, это будет всё время.

Одинадцять діячів культури та мистецтва з України, Білорусії та Росії визначали переможців. Людмила Рубаненко, член журі, каже, схема визначення переможця була дуже простою – роботи майстрів, як і у школі, оцінювалися за дванадцяти бальною шкалою. Переміг той, хто набрав більше балів.

Людмила Рубаненко, член журі

По двенадцатибальной системе оценивались работы, значит по количеству баллов выбирался победитель, чем больше баллов – тем и выше рейтинг автора.

За словами Дмитра Кузнєцова, начальника облуправління культури і туризму, організатори вручення премії побоювалися, що рівень картин конкурсантів буде не високим і грошова премія залишиться чекати на свого власника до наступного року. На щастя, розповів Кузнєцов – цілий рік гроші без діла лежати не будуть.

Дмитро Кузнєцов, начальник управління культури і туризму ХОДА

Если какая-то из работ недотягивала до уровня, то можно даже в этом году в результате старта не присуждать премии лауреату той или иной номинации, но к счастью уровень художников был высок,чтоб со старта определить лауреатов.

Олексій Кулаков