Прапори України та ЄС замайоріли на майдані Свободи

Європейські цінності будуються в серцях. Рішення Ради Європейського Союзу про запровадження безвізового режиму для громадян України у Харкові та всіх районах області відзначили підняттям прапорів України та Європейського Союзу. На головному майдані Харкова під час урочистої церемонії були присутні студенти, представники влади та всі, кому небайдужа доля України.

прапори

До початку церемонії підняття прапорів України та Євросоюзу на майдан Свободи в Харкові прийшли кілька сотень людей. Вони принесли з собою прапори України та Євросоюзу. Студент національного юридичного університету Максим тримав у руках великий прапор України та маленький паперовий прапор ЄС. Затвердження Радою Євросоюзу надання безвізового режиму громадянам України студенти сприймають як доленосне рішення та схвалюють його.

Максим Зубашков, студент НЮУ ім. Ярослава Мудрого

Відбуваються загальнонаціональні процеси інтеграції в культурний простір ЄС, що набагато краще, ніж інші варіанти для нас можливі. Але річ в тому, що це довгий і складний шлях, тому що нам ще інтегрувати суспільну думку в плані європейському буде дуже важко.

Валерія, студентка НЮУ ім. Ярослава Мудрого

Коли ми скільки років тому стояли за свою гідність, своє майбутнє, то я вважаю, нам треба і далі стояти, не відступати від ццього. Адже як ми будемо разом і нас об”єднуватиме одна мета, то ми досягнемо не тільки того, що Україна буде в Європі, а буде звучати в провідних країнах світу.

Харківські студенти відзначили також, що радіють перш за все можливості спілкування з європейськими студентами та перспективам здобувати магістерський ступінь та навчатися в аспірантурі в європейських вишах.

Ганна Водоп’янова, студентка

Звісно, це мандрувати по європейських країнах. Та також ми можемо навчатися внашій країні, потім в Європі. Це буде дуже дешево.

Для молоді важливо, подорожуючи чи навчаючись в Європі, засвоювати демократичні принципи та установи, – певні представники Харківського Євромайдану.

Андрій Безуглий, представник координаційної ради Харківського Євромайдану

Будучи там, вони переносять цю культуру до нас в Україну, яка звичайно, потребує – багато що треба зробити, щоб бути дійсно європейською державою.

На майдані Свободи урочисто підняли прапори та пролунали гімни України та Євросоюзу. Безвізовий режим дасть українцям не лише можливість перетинати кордон за спрощеною процедурою. Це – можливість для нового етапу соціально-економічного розвитку країни, – відзначалося на урочистостях.

Юлія Світлична, голова ХОДА

Це відкритий світ. Відкритий світ для науки, молоді, освіти, культури, промисловості, інвестицій. Все це зміцнює економіку України. Та надасть можливість зміцнити соціальні гарантії держави.

На церемонії підняття прапорів було чимало військових, воїнів АТО та курсантів військових і правоохоронних вищих навчальних закладів. Зі слів представників громадських організацій ветеранів АТО, для посилення оборонних можливостей України потрібні наступні рішучі кроки.

Юрій Корсунов, представник ГО “Спілка ветеранів АТО”

Звичайно, наступним кроком ми будемо намагатися приєднатися до блоку НАТО. Для того, того, щоб посилити обороноздатність, забезпечити мир. Ця агресія, це все спрямоване на те, щоб залишити Україну в старому минулому, притягти до себе, в той так званий руський мір, який не має майбутнього.

Дні Європи , – повідомили в обладміністрації, – Харківщина відзначатиме з 11-го по 17-те травня.

Світлана Маренич