Пожежно-прикладний спорт – надзвичайники змагаються (відео)

Хто швидше та спритніше. Харківські рятувальники змагаються в майстерності – майже чотири десятки команд пожежних гарнизонів міста і області.

 

Стометрова смуга із перешкодами. Підйом по штурмовій драбині у вікно четвертого поверху навчальної вежі. Наступного дня – естафета і гасіння пожежі.

Сергій Чабань, заступник начальника ГУ МНС України

Эти категории этого вида спорта для нас очень ценные и натренированность людей наших, от натренированности зависит конечно же и успех тушения пожаров и ликвидации чрезвычайных ситуаций.

Отар і Серго – нове покоління пожежної династії. Їхній дідусь ліквідовував аварію на ЧАЕС. Батько також працював пожежником. Хлопці займаються пожежно-прикладним спортом з п’ятнадцяти років. Зараз вони працюють в різних пожежних гарнізонах. Кажуть, роботу свою обожнюють.

Серго Берідзе, учасник замагань

Спасение людей, помагать им в случае чрезвычайной ситуации, и получается вторая семья, начальник в карауле.

Хлопці націлені на перемогу у сьогоднішніх змаганнях. Вони у різних командах. Поступатися один одному не збираються. Батько Отара і Серго пишається синами.

Серго Берідзе, батько учасників змагань

Они с детства занимались пожарно-прикладным спортом, выезжали со мной на пожары, смотрели, что это из себя представляет, но а по выпуску в 11-м классе на мой вопрос: “Ребята, кем хотите стать?”. Там не стоял вопрос именно кем. Только пожарное училище.

Прогнозувати переможця змагань суддя Віталій Бутівченко відмовляється. Каже, результати змінюються щохвилини. Однак з найсильніших називає – Орджонікідзевський, Червонозаводський та Київський райони. Легких випробувань на змаганнях немає, запевняє Віталій Бутівченко. За його словами, помилки роблять тільки від недостатньої техніки.

Віталій Бутівченко, заступник головного судді змагань з пожежно-прикладного спорту

Не соединил разветвления, если этого не сделал, значит подачи воді не будет – вода пойдет мимо. Если не закрепил лестницу, она сложится, боец МЧС потеряет равновесие и упадет с этажа второго или третьего. Если он спасает еще и пострадавшего, то он на себе еще и пострадавшего закрепляет.

Наступного року найсильніші Харківські МНСники поїдуть на Всеукраїнські змагання з пожежного спорту до Кіровограду.

 

Юлія Ляхова