Поверніть зароблене – ХЕМЗ вийшов на майдан Свободи (відео)

Близько сотні робітників ХЕМЗу на площі Свободи з акцією протесту. Заводчанам заборгували понад шість з половиною мільйонів гривень. Обласні владники вихід вбачають у зміні топ-менеджменту підприємства.

 

Погасити зарплатні борги. З такою вимогою вийшли на площу Свободи робітники Харківського електромеханічного заводу. Вони стверджують, повністю зарплату їм не виплачують більше двох років. Зароблені гроші отримують частинами – по кількасот гривень.

Валентина Ковальова, робітниця машинного цеху

За 2009 год нам должны за два месяца – за январь и за декабрь, за – 2010 – 60 процентов за май и 50 за июнь, за 2011 год – май, июнь, июль уже август, аванс за август.

Робітники обурюються – завод працює, отримує замовлення, а зарплатні борги не зменьшуються. Загалом працівникам підприємство заборгувало понад шість з половиною мільйонів гривень – підрахували у місцевій профспілці. Розповідають, ХЕМЗівці не лише працюють майже задарма. Умови праці також залишають бажати кращого.

Зінаіда Стрілець, голова профспілки ХЕМЗу

Крыши текут, туалеты не работают, воды не было зимой. Людям приходилось чуть ли не в ручную лед рубить, чтоб можно было работать. Где ж эти инвесторы? Снова идет зима, а у нас крыши так и текут. Почему?

До пікетувальників вийшов начальник обласного управління промисловості Юрій Гуренко. Він запевнив, що обласні владники робитимуть усе можливе для виплати боргів. До кінця року з ХЕМЗівцями обіцяють розрахуватись до копійчини. Гуренко також наголосив, що адміністрацію не влаштовує теперішнє керівництво заводу. Тож владники розглядатимуть питання щодо його заміни.

Юрій Гуренко, начальник Головного управління промисловості, транспорту і зв’язку ХОДА

Этот уровень менеджмента не устраивет администрацию. Мы видим, что и министерсто это не устраивает. Даже те заказы, которые можно брать, ваше руководство не берет.

Натомість керівники заводу запевняють, усі отримані від замовлень кошти витрачають на виплату зарплати і частково на закупку необхідного устаткування. Також наразі шукають нові замовлення та домовляються щодо продажу одного з непрацюючих корпусів заводу. Цих коштів має вистачити, щоб розрахуватися з боргами.

Григорій Оцел, заступник директора ХЕМЗу

Сейчас проводяться переговоры. Как только будет продан корпус, ни одного дня не будет задержки. Сразу будет все перечислено на карточки работников завода на погашение задолженности.

За словами ХЕМЗівців, ця акція – попереджувальна. Якщо ж вимоги пікетувальників залишать без уваги, вони обіцяють страйкувати чи навіть голодувати.

 

Анастасія Горєлкіна