Посол Литви та Посол Фінляндії з робочим візитом на Харківщині

Отримати візу до Фінляндії стане легше. Посол Фінляндії – Ар’ї Інкері Макконен під час офіційного візиту запропонувала створити у Харкові Фінське вікно. Також сьогодні у Першій столиці зустрічали посла Латвії – Аргіту Даудзе. В обох жінок це перший візит до Харкова.

 

Інтерес до Харківщини посилюється. Сьогодні в гості до Першої Столиці з офіційним візитом завітали одразу два посла. А саме – Латвійської та Фінляндської республік. В ході зустрічей сторони обговорили перспективи двостороннього співробітництва. Зокрема інтерес Латвії до регіонів України зосереджений у сфері господарської та наукової співпраці.

Аргіта Даудзе, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні

Как сотрудничество между ВУЗами так и возможность специалистов агропромышленного комплекса, ближе ознакомиться с возможностями в Украине и вашими интересами, так и в промышленности видить точки соприкосновения.

А ось Надзвичайний і Повноважний Посол Фінської Республіки в Україні Ар’ї Інкері Макконен запропонувала створити у Харкові “фінське вікно”, яке має полегшити видачу віз до Фінляндії. Таке вікно може з’явитися вже за кілька місяців. Також фінські фахівці збираються допомагати жінкам-підприємцям.

Ар’ї Інкері Макконен, Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндської Республіки в Україні

Один з наших планів, які ми збираємося тут реалізувати – це проект, який припускав би співпрацю та сприяння жінкам-підприємцям в освоєнні цієї професії та створенні їхнього власного бізнесу. Подібна програма вже діє під нашим керівництвом в Донецьку. І приблизний бюджет цієї програми, ми плануємо, близько 600 000 євро.

За словами віце-губернатора Юрія Сапронова, відкриття представництв допомагає швидше розвивати співробітництво між країнами. До кінця року у Харкові планують відкрити ще три почесних консульства, зокрема Німеччини, Словаччини та Литви.

 

Олена Рижова