Поросячі забіги та майстер-класи на етнофесті "Печенізьке поле" (відео)

kharkivoda.gov.ua

Поросячі забіги і міфологічні властивості звичних у побуті речей. На етнофесті “Печенізьке поле” можна було не тільки розважитись, а й корисним вмінням навчитись.

 

Поросячі забіги – одна з цікавинок етнофесту ” Печенізького поля”. Хто бажав, що його хрюшка найспритніша, мав доставити свого спринтера вчасно на бігову доріжку.

Олексій Кулаков,  ОТБ Новини

Цього бігуна звати Ракета. Саме він виграв перший забіг. Володар свині каже, що для допінгу він використовував гарбуз.

Біля загону з поросятами – ніде яблуку впасти. Хрохкаючі бігуни викликали справжній ажіотаж серед гостей етнофесту. Олександр Шахов певен, його порося буде в лідерах. До справи чоловік підійшов грунтовно. Запорукою перемоги вважає збалансоване харчування.

Олександр Шахов, тренер

Для тренування нашої Ракети велику увагу ми приділяли харчуванню спортсмена. В харчуванні використовували високоякісні корми з Дворічанщини, які дають змогу розвивати рекордну швидкість.

Тренерів поросят – чемпіонів пізніше нагородили – подарували іншої домашньої худоби, на кшталт кози та гуски. Мовляв, аби й цих підопічних до спорту долучали. А от переможців інших конкурсів, що їх безліч було на фестивалі, заохочували грошима. Щоправда, валюта була в ціні тільки у рамках фесту. Печенізськи гроші міняли на цінні призи та подарунки. А от знаннь та вмінь, що в подальшому можуть стати улюбленим хобі, на фестивалі можна було набути безкоштовно. Під час традиційних майстер-класів від народних майстрів.

Олексій Кулаков,  ОТБ Новини

На Печенізському полі було також багато майстер-класів, наша знмімальна группа навіть навчилася в’язати віник. Виявляється, віник це не тільки засіб для зберігання чистоти в оселі, а ще й ціла філософія.

Знаються майстри і на народних прикметах. Майстриня Ольга Корнієнко розповідає, віник у хаті треба ставити вінниччям вверх. Так у прадавні часи захищали оселю від злих духів і небажаних гостей.

Ольга Корнієнко, народна майстриня

Метуть віником коври, двори від катьків і від п’яних мужиків. За віник п’яні мужикі отвічають. Ми їх б’ємо і вони стають хорошими, гарними і добрими.

Побував у місті майстрів і губернатор Харківшини Михайло Добкін. Народні умільці подарували родині очільника області ляльку-мотанку. Непримітній на вигляд іграшці народна міфологія приписує здатність захищати малечу від погані.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Такие простые традиционные вещи сохранились, передаваясь от бабушек к маме, от мамы к дочке и через многие поколения эту игрушку не заменят никакие Барби. В этом наш могучий украинский дух.

Олексій Кулаков

httpv://youtu.be/uDPruZEVoo0