Попри значні втрати врожаю зернових через спеку, українські аграрники мають усі шанси лишитись у прибутках

Попри значні втрати врожаю зернових через спеку, українські аграрники мають усі шанси лишитись цього року у прибутках. На сьогодні вже зібрано майже 23 мільйони тонн ранніх зернових. З них понад 14 мільйонів – пшениці. Тоді як українці можуть з’їсти за рік щонайбільше 6 мільйонів тонн продовольчого зерна. В Уряді зобов’язались експорту не обмежувати.

Сергій Кваша, директор департаменту економрозвитку і агроринку Мінагрополітики

Виходячи із загальної картини – попит-пропозиція. Ми повністю задовольняємо внутрішні потреби продовольства, на насіння, годівлю тварин. За попередніми оцінками до експорту ми можемо очікувати від 22 до 24 млн. тонн зернових.

Через рекордні температури у світі, навіть провідні країни-виробники змушені будуть купувати зернові. За останній місяць ціни на світових ринках суттєво зросли. На пшеницю на 26 відсотків, на кукурудзу трохи менше – на 20. Це означає, що вартість пшениці наближається до 2000 тисяч гривень за тонну. У разі якщо держава дотримуватиметься домовленостей з експортерами, фермери мають непогані шанси заробити.

Микола Присяжнюк, міністр агрополітики та продовольства України

Наше завдання дати виробникам, за рахунок здороження зерна. На зовнішніх ринках, компенсувати якийсь відсоток втрат, особливо у Південних регіонах, які вони зазнали через природно кліматичні умови.

Володимир Клименко, президент української зернової асоціації

Заборони експорту не має бути, ми даємо можливість заробити, ми маємо придумати компенсатори щоб населення не страждало.

В Уряді обіцяють не полишити аграрників Півдня у біді. Чиновники разом з науковцями вже розробляють критерії, за якими виплачуватимуть компенсації сільгоспвиробникам, які втратили свої посіви через спеку. На відшкодування втрат виділять щонайменше 400 мільйонів гривень.

 

Юлія Губська