Покровителька наречених, сімейного благополуччя та вдалих пологів – Федорівська ікона Божої матері в Харкові (відео)

Сьогодні чудотворну ікону Федорівської Божої матері, яка дванадцять віків допомагала православним знайти своє щастя, привезли на Харківщину. З нею пов’язаний початок нової династії російських царів – Романових, нею вінчали на царювання Івана Грозного. Помолитися та приторкнутися до чудотворного образу Божої Матері прийшли декілька сотен мешканців міста і області.

 

Оригінал Федорівської ікони Божої Матері привезли до Харкова із російського міста Кострома у п’ятницю. Там він зберігався у Богоявленському соборі. Ця ікона вважається однією із найшанованіших святинь православного світу, розповідають священники. За словами істориків, у тринадцятому сторіччі ця ікона допомогла побороти татарське військо, осліпила ворогів. А через декілька віків благословила Михайла Романова на царювання та стала сімейною іконою його роду. Допомогала ікона і жінкам.

Сергій Моісєєв, історик

С благоприятным разрешением почему, потому что царицы молились о наследниках и чады давались. Благоприятное разрешение – продолжение царского рода по мужской линии.

Наталя на останньому місяці вагітності. Про те, що покровителька пологів та сімейного щастя Федорівська Божа Матір прибуде до Харкова жінка дізналася від своїх друзів. Швидко зібрала речі та поїхала до Свято-Покровського монастиря зустрічати святиню.

Наталя Березівська, прихожанка

Я попросила конечно же о том, чтобы беременность прошла хорошо, спокойно, без проблем, чтобы я родила хорошо здорового малыша.

Ксенія прийшла зустрітися із чудотворною іконою разом із маленькими синами. Вирішила не стояти у довжелезних чергах, а зачекати на вулиці. Каже, те, що вона побачила здалеку ікону Федорівської Божої матері, вже вдача.

Ксенія Камцедал, прихожанка

 

Мы ее еще не успели сильно рассмотреть. Надеемся вот приложиться к ней. Говорят, она чудотворная..что здравия, мира и спасения души.

Ця ікона вперше на Харківщині. Декілька років тому до першої столиці приїжджала тільки її копія.

Михайло Скорик, настоятель Свято-Вознесенського храму

 

В каждой иконе является своя милось. Божья матерь одна, но проявлений её многократные во многих местах, как, например, наша чудотворная икона Озорянская имеет свою милость. Тоже самое эта икона Костромская. Она дает людям импульс духовной жизни.

У Харкові ікона Божої матері залишатиметься до вечора неділі. Потім поїде до прилеглих міст.

 

Юлія Ляхова