"Погляд художника" – харківські художники Дмитро Шевченко та Наталя Третьякова представили свої роботи

Міські пейзажі, портрети та натюрморти двох харківських митців – Дмитра Шевченка та його дружини Наталії Третьякової – можна побачити на виставці “Погляд художника”. Вона відкрилася у художньому салоні “Смальта”.

 

Дмитро Шевченко представив на виставці роботи за останні 10 років. Це портрети, натюрморти, пейзажі. Серед них є картини, що відворюють природу Чорногорії. Художник розповів про особливості освітлення гірської місцевості, які визначають тривалість роботи художника. Мовляв, доводиться шукати мотиви, які можна встигнути виконати за 3-4 години.

Дмитро Шевченко, художник

Есть там такая отличительная черта: очень высокие горы и они очень близко подходят к воде. И утро начинается мгновенно. И так же быстро заканчивается день. К этому надо привыкнуть. Нет вечера. Раз- и солнца нет.

В еспозиції є портрети доньки та дружини художника. Наталія Третьякова представила 15 живописних робіт. Серед них – портрет доньки. Художниця каже, хотілося передати безпосередність та настрій малої.

Наталія Третьякова, художниця

Я как раз писала натюрморт, она схватила фрукт – это момент такой на фоне белой стены запечатлен момент. Я решила ее написать с игривым настроением.

Щодо створення натюрмортів, Наталія розповіла, що любить природність та імпровізацію, а ще – малювати квіти на відкритому повітрі, а не в приміщенні. Мовляв, так краще можна передати рух світла, пластичність, лінії.

Світлана Дуденко, головний художник Харкова

Наталья, мало того, что она видит цвет и свет не так, как многие другие люди. Она видит так, что смотришь на ее картины и понимаешь, что у этого человека в душе горит огонь, и что Бог вложил в нее не один кусочек сахара, а 2.

Аби створити домашню атмосферу, кажуть організатори виставки, з картинами поєднали в експозиції меблі, статуетки та різні сувеніри. Виставка “Погляд художника” триватиме місяць.

 

Світлана Маренич