Підсумки вступної кампанії

Студентів в харківських вишах поменьшає. Вдається в знаки демографічна криза дев’яностих. Як наслідок – менша кількість абітурієнтів зараз. За даними освітянського міністерства, вакантними нині є, навіть, бюджетні місця. Зокрема, по математичних, фізичних, природних та інженерних напрямках.

 

Вступна кампанія – дві тисячі одинадцять на фініншній прямій. Щодо Харківщини, то у першій столиці абітурієнтів на третину менше, аніж зазвичай. Економісти та юристи – найпопулярніші спеціальності. На факультетах, що дають технічні спеціальності, недобір . Ректори харківських ВНЗ певні, причина в реаліях українського ринку праці та держзамовленні, що його сформувало освітянське міністерство на цей рік.

Віль Бакіров, ректор ХНУ ім.Каразіна

Отсутствует запрос на качественное образование в области точных наук, наук естественных, большей части инженерных наук. То есть отсутствует потребность в тех специальностях от которых зависит развитие економики, развития государства, научно-технический прогресс, конкурентноспособность страны.

Леонід Товажнянський, ректор Національного технічного університету “ХПІ”

Это фактически транспорт, енергетика, металлургия, машиностроение. Ведь это все то, что поднимает экономику, что держит экономику на плаву и что даст развитие нашему государству.

Тенденція, коли, навіть, бюджетні місця у ВНЗ лишились вакантними, Харківщини не торкнулось – запевняють у профільному обласному управлінні.

Роман Шаповал, начальник обл. управління освіти і науки

Процентное соотношение в заполняемости бюджетных мест у нас составляет выше 98%. На сегодняшний день у нас прецендентов по ненабору нету.

Інша ситуація в деяких приватних вишах. Через недобір абітурієнтів ті, взагалі, можуть припинити існування. Обласні чиновники від освіти переконані – популярність серед абітурієнтів того чи іншого вищого навчального закладу – найкращий показник доречності його присутності на ринку надання освітянських послуг.

 

Олена Рижова