Підстав для подорожчання харчів цьогоріч немає – Микола Присяжнюк, міністр агрополітики та продовольства України.

Спираючись на прогнози експертів, урядовець запевнив – очікується хіба що традиційне та сезонне зростання ціни на м’ясо. Подорожчання незначне та досить розтягнуте в часі – загалом на п’ять відсотків.

Причин, аби українці більше платили за олію та цукор немає – цих продуктів минулоріч виробили вдосталь, до нового врожаю вистачить. Стабільною буде ціна й головного продукту.

Микола Присяжнюк, Міністр аграрної політики та продовольства України

Обсяги, що стосується аграрного фонду, аграрний фонд має 1 мільйон 300тисяч тон пшениці, 100 тисяч тон жита. Це дає можливість стверджувати, що зростання ціни на продовольче зерно, борошно, хліб не буде у 2012 році .

Пильнувати  цінову стабільність варто й обласним владникам, каже Присяжнюк. Очільник мінагрополітики радить і надалі проводити продовольчі виїзні ярмарки. Досвід їх минулорічного проведення видався вдалим. У дві тисячі одинадцятому році аграрії продали свого скарбу на чверть більше, аніж позаминулоріч. На часі – й закладання підгрунтя продовольчої безпеки на майбуття. Харківщина – у п’ятірці областей України, де найбільше доведеться пересівати озимини. Загалом, в Україні треба пересівати два мільйони гектарів площ озимих культур  – це майже третина всіх посівів. Весна буде гарячою порою не лишень для сільгоспвиробника, прогнозує міністр агрополітики. Пересів треба буде організувати таким чином, аби зберегти обсяги валового збору, забезпечити продовольчу безпеку країни та вберегти позиції на зовнішніх ринках.

Микола Присяжнюк, Міністр аграрної політики та продовольства України

Ми будемо пропонувати збільшити обсяги кукурудзи, ярої пшениці, ячменю та звичайно круп’яних культур.

На призволяще уряд аграріїв не покине, обіцяє Микола Присяжнюк. Зокрема, щодо сприяння в закупівлі, у разі потреби, якісного імпортного насіння для пересіву. І вже в січні-лютому мінагрополітики проведе три всеукраїнських наради. Під час них сільгоспвиробникам порадять як найефективніше провести весняний цикл робіт.

Юлія Губська