Підпал – "червоного півня" до Херсонських лісів запустив зловмисник

На Херсонщині триває ліквідація лісової пожежі. Учора на території лісництв Цюрюпинського району загорілися угіддя. Через сильний вітер та суху і спекотну погоду пожежа швидко поширювалися і до кінця дня досягли площ орієнтовно у 1, 5 тис. га

У зв’язку з масштабною пожежею на Херсонщині прем’єр Микола Азаров вилетів до епіцентру надзвичайної ситуації та  провів вночі нараду з ліквідації пожежі та її наслідків. Пожежа не вщухала у Корсунському та  Копанівському лісництві. Загалом вогнем уже знищено майже 1000 га лісу. Вислухавши доповідь про ситуацію та вжиті заходи, глава уряду зазначив, що це перша лісова пожежа такого серйозного рівня в країні.
Від початку осередки пожежі гасили близько тисячі мнсників та працівників лісгоспів. Згодом для допомоги на Херсонщину прибули зведені загони рятувальників МНС із 8 областей та республіки Крим. Задіяли більше 70 одиниць протипожежної техніки МНС. Під час гасіння постраждали троє працівників місцевого лісгоспу. Одого з опіками, а двох з  отруєнням чадним газом госпіталізували до районної лікарні. На даний час життю людей ніщо не загрожує.
Також прем’єр зазначив, що секретар РНБО Андрій Клюєв, який теж прибув на місце надзвичайної події, залишається в області до повної ліквідації лісових пожеж. У п’ятницю зранку розпочалося активне гасіння вогню з вертольотів і літаків.
За фактом підпалу, який призвів до  масштабних лісових пожеж на Херсонщині порушено кримінальну справу. Про це заявив прокурор Херсонської області Костянтин Свіденко.
Також за фактом слідства були залучені працівники херсонської міліції – більше 3 тис. осіб. Безпосередньо на місця пожежі виїхало майже тисяча правоохоронців. Головний міліціонер області акцентував увагу на тому, що за фактом підпалу лісництв поки  нікого не затримали. Слідство триває.

 

За матеріалалми УТР