Підготовка до купального сезону

Офіційно гідропарки Харкова відкриються першого червня. Нині працівники санепідемстанцій перевіряють їх. За останніми пробами, що їх брали у квітні – у воді не знаходиться ніяких небезпечних хвороб. Купатися у харківських водоймищах санепідемстанція дозволяє, проте радить дочекатися літа.

 

Олексій Кулаков ОТБ Новини

 

Міська санітарна станція постійно контролює якість води у водоймищах і річках першої столиці. У зоні контролю-шість рекреаційних зон, серед яких улюблені місця відпочинку харків*ян – Олексіївське і Журавлівське водосховища.

Світлана Марцинкевич лікар з комунальної гігіени розповідає, купатися у харківських водоймищах не шкідливо для здоров*я, треба лише дотримуватися певних правил гігієни – не мити фрукти чи-то овочі у воді і після купання обов*язково вдома прийняти душ. Не радять фахівці купатися у заборонених для цього місцях. Лікарі розповідають, вода може бути збудником небезпечних хвороб.

Світлана Марцинкевич, лікар з комунальної гігієни міської СЕС

Возбудителей серьёзных заболеваний у нас выделено не было. А водоёмы они вообще-то могуть быть причиной возникновения заболеваний серьёзных, начиная -холера, тиф, геппатит, минингиты, то есть целый ряд заболеваний.

 

Незважаючи на те, що сезон для купання відкривається першого червня людей, які непроти вже зараз попірнати у Журавлівському водосховищі вистачає. Тимур, вже не вперше на пляжі в цьому році і розповідає, що він купається там, де заманеться, і навіть, заборона санстанції не злякала б його. Головне, за словами хлопця, дотримуватися певних правил.

Тимур, харків*янин

Если воду не глотать и не пить ,что от этого измениться, я б купался всё равно. Всю жизнь купаюсь и нормально себя чувствую.

Не радять лізти у воду до відкриття купального сезону і рятувальники. Ігор Дончак, вже чотири роки рятує людей на Журавлівському водосховищі. Сьогодні він прийшов на своє місце роботи просто відпочити. За його словами, купатись без догляду рятувальників небезпечно для відпочиваючих – на пляжах покищо немає ні катерів, ні рятувальних човнів. Все це з*явиться першого червня.

Ігор Дончак, рятувальник

У нас тут будет специализированый пост с медицинским обеспечением, спасательные лодки, обеспеченные кругами, то есть всеми средствами спасения утопающих.

Олексій Кулаков