"Під стукіт коліс" – у галереї "Мистецтво Слобожанщини" новий арт-проект

Залізничні квитки як хронологія творчості. У Галереї “Мистецтво Слобожанщини” відкрився арт-проект студента Харківської академії дизайну та мистецтв Михайла Палаєва. Він називається “Під стукіт коліс”. Під час відкриття виставки з’ясувалося, що подорожі залізницею надихають на творчість не тільки художників.

 

Для кожного, хто хоче помалювати на залізничному квитку, в галереї встановили його збільшену копію. Першою бажаючою стала студентка академії дизайну Ганна Боженко. Дівчина каже, що намалювала яскраву молоду мандрівницю, яка приваблює до себе любов. Ганна розповіла, що також малює під час залізничних подорожей. Але не на квитках, а частіше на аркушах із записника.

Ганна Боженко, студентка Харківської академії дизайну і мистецтв

Я в Изюме живу, это полтора часа от Харькова. За это время успеваю многих нарисовать. И проводники пристают тоже: нарисуй нас.

Дорога навіює ідеї для нових творів та ритмічні вірші, які легко пишуться під стукіт коліс, стверждують поети та письменники, які завітали на відкриття виставки. Учениця літстудії при палаці дитячої та юнацької творчості Аліса Арпентьєва написала вірш про людські стосунки після поїздки.

Аліса Арпентьєва, учениця харківської літературної студії

На странице истощенного страдания слышится пульсирующий такт колес по рельсам… Вскрикнешь – возродишься моментально ты от сна скитанья. И в безмолвном танце голосу доверься.

На думку Аліси, потяг можна порівняти з людиною. Мовляв, коли в ньому є пасажири, то він нагадує особистість, наповнену думками та ідеями.

Аліса Арпентьєва, учениця харківської літературної студії

Наверное, основная цель – избежать пустоты и наполнить свой внутренний мир. Это помогает в этом путешествии.

Думки про те, щоб окремо видати друком вірші, написані у потягу, до цього часу не було, відзначила поетеса Ніна Супруненко.

Ніна Супруненко, поетеса

Я думаю, что мы с Мишей, когда мы подрастем, и я и Миша, издадим такую железнодорожную книгу с моими стихами и его картинами.

Теми, порушені в роботах, стосуються соціальних конфліктів, боротьби за гідне людини існування за умов існуючого порядку чи то системи, каже автор проекту.

Михайло Палаєв, художник

Не выход из системы, как анархии, я имею в виду самовыражение, чтоб человек не попадал под общую серую массу. Также я воспеваю здесь чувства, следование за своим спутником жизни и поддержку. Скажем, на этих работах можно увидеть поддержку.

Провідники вагонів стали помічниками у створенні проекту, каже Михайло. Надриваючи квитки, вони кожен по-своєму вплинули на композиційну організацію графічного твору.

 

Світлана Маренич