Перспективи науково-виробничого потенціалу Харківської та Бєлгородської областей (відео)

kharkivoda.gov.ua

Наука невід’ємна частина виробничого сектору. Відтепер йдеться про поєднання науково-виробничого потенціалу Харківської та Бєлгородської областей. Перші проекти вже на стадії реалізаці, перспективи обговорили на першому засідані Єврорегіону “Слобожанщіна”.

 

Харківщина та Бєлгородська область – флагмани україно-російського прикордонного співробітництва. Під час першого засідання ради єврорегіону “Слобожанщина” йшлось – цьогоріч зовнішньоторговельний обіг збільшився і склав понад двісті мільйонів доларів. Харків’яни та бєлгородці солідарні – більше уваги варто приділяти співпраці у науковій сфері. За програмними заявами не забарилось реальне втілення. У нещодавноствореному технопарку пліч-о-пліч працюватимуть російські та українські вчені. Технопарк діятиме на базі заводу ФЕД. З українського боку угоду підписали федівці, а також каразинський та радіотехнічний виші. З російського – бєлгородський університет. Сенс підписання угоди – максимально наблизити наукові ноу-хау до реального сектору виробництва.

Михайло Добкин, голова ХОДА

Наши условия создать площадку и условия на этой площадке, где потенциональные инвесторы, ученые и промышленные, производственные предприятия могли создать новый продукт, который был бы восстребован далеко за пределами Украины и Росии. Поиск таких площадок не прекращается.

Обговорили й екологічні питання. Для довкілля кордонів не існує. Тож обидва регіони опікуватимуться очищенням річок, що об’єднують Харківську та Бєлгородську області. Це – Ворскла, Сіверський Донець, Харків, Вовча. Наразі Бєлгородщина розробляє басейну концепцію природокористування.

Євген Савченко, губернатор Бєлгородської області

Остановлен Веселолопанский завод, который не соответствует. Выбрасывают стоки, рельеф сбрасывает. Рано или поздно и нашим жителям поступает в реку Лопань.

Харківське чиновництво бєлгородців запевнило – розширенню співпраці допоможе спрощений режим перетину кордону. Йдеться про жителів прикордонних областей. Відповідний документ готовий. Якщо представники Російсько-Української Міждержавної комісії його ухвалять, кількість жителів обох областей, що перетинають кордон за спрощеною схемою , зросте з півтора мільйони до майже вісімнадцяти.

 

Юлія Ляхова

httpv://youtu.be/NgQac60gKSI