Перший мільйон тонн зерна – зібрано (відео)

Перший мільйон тонн зерна зібрано. На Харківщині тривають жнива. На сьогоднішній день зібрано один мільйон п’ятдесят дві тисячі ранніх зернових, з яких дев’ятсот п’ятдесят п’ять тисяч – озима пшениця. Арграрії сподіваються цьогоріч зібрати вдвічі більший врожай ніж у попередні роки.

 

Без хліба Харківщина незалишиться. Віце-губернатор Ввіталій Алексейчук під час робочої поїздки до Золочівського та Богодухівського районів області, де тривають жнива, запевнив, потреба у зернових вже перевищена у два рази. В області вже зібрано близько сорока відсотків від всього врожаю, зазначив віце-губернатор. Більшу половину від зібраного врожаю складає продовольче зерно.

Віталій Алексейчук, заступник голови ХОДА

Я привожу в приклад 2008 рік, тому що в 2008-му було багато зерна, але продовольчого нажаль було мало, сьогодні ж більшість продовольчого і це гріє душу і хочеться завірить людей, що ми будемо з хлібом і маємо надію що ціни на хліб повишатися не будуть.

Цьогорічний врожай в два рази більший ніж в минулому році, розповідає голова Золочівської районної держадміністрації Ігор Горішній. Минулоріч, в районі зібрали сорок п’ять тисяч тонн зернових, в цьому році жнива ще не закінчилися, а врожаю вже назбирали сто тисяч з тих самих полів.

Ігор Горішній, голова Золочівської РДА

Площі посіву ми витримали такі ж самі як і в минулому році – приблизно двадцять тисяч гектарів, і ми сьогодні вже бачимо що вал отримаємо значно вищий і крім того значна кількість зерна іде класового, більша кількість ніж в минулому році.

Врожай великий, проте ціни не дуже, зауважують аграрії. Голова однієї з Золочівських агрофір Микола Куценко нарікає і на пальне, мовляв, ціни підскочили. За його словами, в порівнянні з минулим роком зерно подешевшало приблизно на тридцять відсотків, а ціни на літр пального підскочили на п’ятдесят копійок. Така цінова політика на ринку серйозно б’є по кишені агрофірми, підкреслює Микола Іванович.

Микола Куценко, директор агрофірми

Горючее дорогое, дорогое! Если взять опять же ж цену -то горючее растёт, на сегодняшний день оно 9.50, а цена на зерно падает, было 2000,1800, а на сегодняшний день предлагают 1200, это не справедливо.

Через те, що в кожному районі жнива почались в різні дні і площі для збирання врожаю різні – тож і показники різняться. Найбільше зернових зібрано в Красноградському, Балаклійському, Зачепилівському та Чугуївському районах, тоді як у Печенізькому – шістнадцять відсотків, а у Харківському – лише чотирнадцять. Кожному району на збирання врожаю відведено два тижні, розповіли в обладміністрації. Тож закінчити жнива в області сподіваються наприкінці липня.

 

Олексій Кулаков