Перша столиця у національно-патріотичних мотивах

Перша столиця у національно-патріотичних мотивах. Так Харків святкує 21 річницю Незалежної України. Про цікаві моменти святкування та що є для харків’ян День Незалежності.

 

Зранку в метро і на вулицях дорослі й діти у вишиванках. Біля пам’ятника Незалежності – Ніки, бажаючих сфотографуватися не бракує. Серед них і ті хто Незалежності не підтримує, хоча вітають зі святом.

Олена Слободянюк, харків’янка

Независимость от кого и от чего? Вот я вот, 20 лет каждый раз задаю один и тот же вопрос! Сама Незалежность дала нам работать не 8 часов, а 12.

На щастя, невдоволених небагато, більшість сьогодні по справжньому святкує 21 рік Незалежності. Вулиці Харкова в національно-патріотичній атрибутиці. Козаки з вибритими оселедцями. В день Незалежності вони віддають шану дідам, маленькі козачки, просто щасливі, що народилися в Незалежній Україні.

Олександр Сліпченко, козак

Це віддати шану дідам-прадідам. Я з діда-прадіда козак. Пам’ятати, що вони боронили рідний край – оце для мене День Незалежності.

Євгенія, козачка

Я люблю Україну. То му що я українка і козачка.

Олег Борисюк, харків’янин

Дякуючи Богу, у нас мирне небо над головою, жовто-блакитні прапори. В принципі ми незалежні, просто треба наводити лад в країні і все буде добре.

Тим, хто забув одягнути зранку вишиванку – майстрині з боді-арту наносять національну атрибутику. Волонтери кажуть, охочих не бракує. Вже за сотню обличь розмалювали, мовляв, так пересічних харків’ян заряджають позитивом.

Світлана Шкурай, майстриня з боді-арту

Пройтися по вулиці просто у вишиванці – ну на День Незалежності – не багатьох таким чином здивуєш. А якщо пройтися з малюнком, не просто з якимось гербом, а з абстрактним якимось там, можливо привернеш увагу, можливо викличе посмішку.

Проголошення Незалежності України, яке лунало з екранів телевізорів понад два десятиріччя тому, свідки події закарбували в пам’яті на все життя.

Леся Слободянюк, харків’янка

Той кадр, коли у Верховну Раду вносили державний прапор вперше у мене відклався напевно назавжди. Тому для мене особливий день. Це особливий день, коли можна зібратися родиною, особливо у вишиванках.

Частина харків’ян пересіли на двоколісні машини. Майже сотня велосипедистів проїхалися центральними вулицями Харкова велопробігом у вишиванках. Але патріотами вважають себе не всі.

Дмитро, учасник велопробігу

Почему участие принимаю, мне лично нравится ездить на велосипеде. Считайте это пропагандой велоспорта.

Що найголовніше – більшість харків’ян на вулицях сьогодні – говорять українською. Кажуть, бути українцем – модно.

Світлана Шкурай, майстриня з боді-арту

З кожним роком бути українцем все модніше і модніше. На вулицях все частіше можна побачити людину у вишиванці. Яка не хоче цим виділятися, а просто це цікаво, це модно, це оригінально.

Леся Кочержук