Перша спроба провести загальноміські громадські слухання з перейменування вулиць виявилась невдалою, сьогодні – друга

Зірвано міські громадські слухання, на яких обговорювали перейменування вулиць. Громадські активісти вважають, що міська влада примусила прийти на слухання “бюджетників”. Представники мерії натомість кажуть: присутні в залі прийшли на обговорення , бо небайдужі до того, як будуть називатися вулиці та проспекти в Харкові. Тож розгляд питань декомунізації в назвах перенесено на сьогодні.

О 18:30 біля кіноконцертної зали «Україна» – черги людей, які не можуть потрапити на громадські слухання.  У самій залі- також яблуку ніде впасти. Хоч тут, за даними сайту закладу, майже 1800 місць

Ігор Терехов, 1-й заст.міського голови

На сегодняшние общественные слушания внесено вопросы по изменению названий 16 основных улиц. А также станции метро, парка культуры и 5 административных районов в городе.

Тим часом чимало учасників обговорення не можуть і часто не бажають пояснити мотивів участі у слуханнях.

Учасниця слухань

-Извините, я работаю. –

Так рабочий день закончился.

– У меня не закончился. 

Учасниця слухань

-Вы кто?

-Мы ОТБ .

-Вита, ничего им не отвечайте.
Після оголошення складу лічильної комісії активісти громадських організацій , депутати від окремих політсил запропонували включити до її складу власних представників. Почалася процедура голосування, однак невдовзі депутати та активісти вийшли на сцену. Вони закидали чиновникам адмінресурс, тобто примусове звезення на слухання бюджетників – учителів і комунальнків. Студент Олександр Павленко розповів, що бачив натовп директорів та завучів біля кіноконцертної зали ще за дві години до слухань.

Олександр Павленко, студент

Я подошел с планшетом, снимал их на камеру, люди просто отворачиваются. Я встретил свою директрису- тридцатая школа. Она мне подмигнула- сказала, да, нагнали.
Коли у слуханнях сталася непередбачена перерва, із зали почали десятками виходити люди. Особливо небайдужих до декомунізації це обурює.

Учасники слухань

Бюджетники виноваты. Пусть уходят — и все.

Ольга Мірошник, президент Фонду місцевої демократії

Люди наэлектризованные пришли — после школы, больницы. Они не понимают, для чего они сюда пришли. Смотрите- скандал начался- ряд опустел. Это была молодежь из вуза, пришли со старшим, пригнали сюда. Они у шли.

Тим часом, чимало харків’ян упродовж тривалого часу продовжували лишатися в залі. Їх хвилювало те, що про багатьох заслужених людей громада просто забула. Їх імена не увічнені ніде чи то майже ніде.

Олексій Сасько, юрист, директор фірми

Леонід Семенович Тарабаринов — свого часу він не погодився переїздити в Москву, на московських підмостках виступати. Сказав: я український актор, і залишуся таким до кінця життя.

Тим часом на сцені — масовий вихід активістів та депутатів міськради. Вони практично зірвали слухання. Деякі учасники обговорень почали організовано виходити з залу.

Володимир Зінченко, депутат Харківської міскради

Конечно, многие женщины испугались и ушли. Зачем им участвовать в потасовке инспирированной?

Головуючі на слуханнях нагадують: як би не поводилися учасники слухань – результати засідання не стануть остаточним рішенням.

В’ячеслав Басараб, заст. директора міського юридичного департаменту 

То, что сейчас- протоколы, которые будут составляться, они будут иметь рекомендательный характер. Следующий этап- рассмотрения в комиссиях, которые будут созданы на первой сессии. То есть депутаты, которые представляют Вас, меня, и не дают провести это собрание, они примут решение.

Сергій Куделко, член топонімічної комісії , професор ХНУ ім. Каразіна

Нам важно думать о сегодняшнем, завтрашнем дне, чтобы топонимика была тем парусом, который помогает нам двигаться вперед.

Згодом більшість людей таки залишили залу громадського обговорення. І перший віце-мер оголосив перерву в слуханнях аж до вечора четверга. Та потому більше сотні активістів почали формувати власний список пропозицій із перейменування районів, проспектів та вулиць, щоб передати його до міськради. Як ідеться на сайті міської ради, влада — цитуємо, – «пропонує сьогодні повернутися до цих питань, прийняти зважені рішення і діяти з урахуванням думки харків’ян. Аби до цього питання був конструктивний підхід, щоб люди чули один одного і зважали не тільки на свою точку зору».

Світлана Маренич