Перша партія чеських трамваїв прибула до Харкова (відео)

Пасажирам – комфорт, комунальникам – обновки. Два десятки трамваїв чеського виробництва вийдуть на харківські маршрути. В мерії запевняють – парк наземного електротранспорту оновлюватимуть і надалі.
Олена Рижова, ОТБ Новини

Трамваїв побільшає. На початку листопада до Харкова прибули перші три “нових” трамваїв. Загалом, їх буде двадцять, кажуть у Салтівському депо. Вони були зняті з рейсів у Празі. За словами фахівців, нові трамваї служитимуть не меньше п’ятнадцяти років.

Чеські трамваї від тих, що, зазвичай, бачать харків’яни, мало чим вирізняються. Хіба що більш яскраві і подекуди зберіглись пам’ятки, як поводитись у транспорті, чеською мовою. Ці вагони – не нові. Зараз у Празі оновлюють рухомий склад, зважаючи на вимоги Євросоюзу. До Харкова трамваї продали, знявши з маршрутів та забезпечивши спеціальну передпродажну підготовку. Строк служби таких трамваїв – 15 років.

Сергій Дульфан, директор Департаменту транспорту та зв’язку

Данный вагон был снят с маршрута перед продажей. Перед выпуском на линии, мы поменяем тележки, после того как мы еще раз проверим, вся экиперовка вагонов будет соответствовать украинскому законодательству.

Найближчим часом колишні господарі новачків харківських маршрутів приїдуть, аби пересвідчитись – претензій у покупця немає. У Європі трамвайні колії вужчі, аніж в Україні. Тож, у чеських трамваїв харківські колеса.

Дмитро Липовой, директор Салтівського трамвайного депо

Единственная запчасть, которая будет меняться, переоборудованы тележки – это ось колесной пары. На одном трамвае их находится 4. И наши резервы позволяют. У нас есть то количество резервных осей колесных пар, чтобы мы переоборудовали это количество вагонов.

На обкатку перша партія трамваїв виїде вже за два тижня. Решту – привезуть до Харкова до кінця листопада.

 

Олена Рижова

httpv://youtu.be/sltGpPiA8pk