Перевищення швидкості – найчастіша причина аварій на вітчизняних шляхах

“Збав швидкість – збережи життя” – гасло 4-го глобального тижня безпеки дорожнього руху ООН. За даними Національної поліції України, перевищення швидкості – найперша причина ДТП на вітчизняних дорогах.

тиждень безпеки

На Харківщині триває тиждень безпеки дорожнього руху. Головною темою цьогорічної акції стала швидкість та її вплив на безпеку на дорогах. Головна увага зосереджена на пошуку шляхів зниження та контролю за швидкістю, яка залишається ключовим фактором скоєння смертельних ДТП та дорожньо-транспортного травматизму.

Віктор Козоріз віце-президент ГО “Товариство учасників руху”

В Україні все таки зберігається високий рівень аварійності і дорожньо-транспортного травматизму.  Швидкість, яка буває супутньою причиною, не головною причиною ДТП, а супутньою причиною стається набагато більше. Десь більше 60% дорожніх аварій, в яких гине більше тисячі осіб. Фактично кожне друге ДТП, стається через перевищення швидкості.

Харків’яни тим часом, нарікають, що на дорозі не можуть почувати себе безпечно навіть на пішоходних переходах, через те, що водії не завжди дотримуються правил дорожнього руху.

Харків’янка

Да, превышают очень много в центре, даже в центре превышают скорость.  Уважения не очень чувствуется к пешеходам. Иногда не останавливаются, пипикают что бы быстрее шел.

За інформацією Національної Поліції, минулого року в Україні сталося понад 5 тис. аварій. Загинуло більше 800 людей, і майже 7 тис. – постраждали. Тому велику увагу необхідно приділяти інформуванню людей про правила дорожнього руху та про заходи, які можуть зберегти життя та здоров’я на дорозі.

Марина Кульбачна – т.в.о. начальника прес – служби Управління Національної Поліції Харкова

Звісно упродовж всього цього тижня ми звертаємо увагу на використання пасків безпеки. Звертаємо увагу пішоходів на перетин дороги в потрібному місці. Тобто всі патрулі націлені на інформування та профілактику випадків не бажаних порушень правил дорожнього руху.

Олександр – водій з великим стажем, певен, що безпека водія в першу чергу залежить від нього самого – треба лише дотримуватися всіх правил дорожнього руху та мати всі засоби безпеки, у іншому випадку не потрібно навіть сідати за кермо автівки.

Олександр – харків’янин

Так же как водительское удостоверение, аптечка, огнетушитель, все это должно быть, запасное колесо. Ехать значит должно быть все.

Тиждень безпеки дорожнього руху триватиме до 17-го травня. У рамках акції заплановано чимало профілактичних заходів як для водіїв, так і пішоходів. Зокрема, планується перевірка доріг для покращення безпеки дорожнього руху та зниження рівня аварійності, особливо там, де їздять шкільні автобуси та на ділянках, прилеглих до навчальних закладів.

Юлія Котелевська