Перерахунок пенсій почнеться з понеділка

В Україні з жовтня підвищується розмір пенсії. Про це сьогодні, 5-го жовтня, gрем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

пенсійна реформа

За його словами, з 1-го жовтня розмір мінімальної пенсії в Україні становить 1 452 грн. У Пенсійному фонді є всі фінансові можливості для виплати пенсій в нових розмірах.

У Пенсійному фонді повідомили, що вже протестовано спеціальне програмне забезпечення, щоб зробити швидкий перерахунок пенсій. На початку місяця люди отримали або ще отримають пенсію в колишньому розмірі, а пізніше, до 25 жовтня, – їм прийде доплата за окремими відомостями.

Своєю чергою, віце-мер Світлана Горбунова-Рубан розповіла, що в Харкові пенсії отримують 369 тис. людей. Перерахунок пенсій проводитиметься автоматично, звертатися пенсіонерам нікуди не потрібно, як і не потрібно писати заяв на перерахунок.

«Наші пенсіонери повинні чітко розуміти, що зараз почалася системна, планова виплата пенсій, тих пенсій, які ми отримували в попередні місяці, в тих числах, за якими ми їх отримували. З понеділка, як тільки буде впорядкований програмний продукт, почнеться перерахунок пенсій. Всі перерахунки будуть проведені до виплатного періоду жовтня, а це 25-е число, і виплачені людям додатково за додатковими відомостями. Отримавши кошти за цими відомостями, люди зрозуміють, на яку суму їм збільшили пенсії», – сказала Світлана Горбунова-Рубан.

Нагадаємо, що 3 жовтня Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Законом, зокрема, встановлено мінімальний розмір пенсії на рівні 1452 грн, що на 140 грн більше, ніж було до прийняття закону. Перерахунок пенсій почнеться, як тільки Президент України підпише цей закон.

Також законом вводяться нові вимоги до страхового стажу для отримання пенсій, щорічна індексація пенсій і скасовано зменшення розміру пенсій для працюючих пенсіонерів.