Перемовини з країнами – постачальницями газу, збільшення власного видобутку блакитного палива та освоєння альтернативних джерел опалення – вугілля, торфу та біомас

 

Про додаткові заходи, що мають гарантувати енергетичну безпеку України,  повідомила Раїса Богатирьова, секретар ради нацбезпеки.

За її словами , ці заходи відпрацювали за результатами сьогоднішнього засідання ради під головуванням глави держави. Богатирьова каже – нинішні умови газового контракту з Росією становлять реальну загрозу національній безпеці країни. Дев’яносто шість мільярдів гривень  щорічно сплачує країна північному сусідові , кожному українцеві російський газ обходиться у дві тисячі сто гривень.

Раїса Богатирьова , секретар РНБО

По-перше, бюджет держави витрачається не на соціальні програми, не на розвиток, а на фінансування субсидій та комунальних тарифів. Нинішня ціна на газ-сновний фактор дефіциту бюджету та итску на курс націоанльної валюти.

Безпосередньо під час засідання ради нацбезпеки глава держави Віктор Янукович застеріг урядовців від недооцінювання загрози, що міститься в нинішньому газовому контракті із Росією. Угода укладена на десять років . Враховуючи другу хвилю економічної кризи, що Україну точно не омине, її перегляд – стратегічне завдання.

Віктор Янукович, Президент України

На сьогодняшній день надмірна перплата за газ не лише вимиває кошти на розвиток нашої держави, а й залізає до кишені кожного громадянина країни.

Президент України наголосив – кроки, що мають гарантувати енергетичну безпеку країни,  передусім , мають забезпечити стабільну ціну на комунальні вигоди  для українців.

Юлія Губська