Пенсійний фонд проводить роботу з боржниками

Способи впливу на боржників шукають пенсійний фонд та прокуратура. Спочатку імена керівників підприємств і підрозділів, які винні у несвоєчасній сплаті пенсійних внесків і зарплати оприлюднять на сайті обладміністрації. Потім заборонять виїзд за кордон.

 

Якщо це не подіє – порушать кримінальну справу. За останні чотирі місяці підприємства Харківщини заборгували пенсійному фонду понад чверті мільярда гривень. Тридцять сім мільйонів з яких – несплата єдиного соціального внеску. За словами обласних владників, від цього, у першу чергу, страждають люди, тому що їм не зараховується страховий стаж. З найбільших боржників – Харківський авіаційний завод та завод імені Малишева. За поточний рік прокуратура області порушила понад шістдесяти кримінальних справ. Більше двох сотен посадовців вже притягнули до відповідальності.

Ігор Білодід, начальник відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Харківської області

І керівники підрозділів і керівники підприємств, які допустили несвоєчасну сплату страхового внеску, з яких 57 посадовців – представники як органів контролю, так і органів влади. Відшкодовано понад 50 мільйонів гривень.

 

Юлія Ляхова