Печенізьким водосховищем на теплоплаві (відео)

kharkivoda.gov.ua

Прогулянка теплоплавом і підземні каземати. Печенізький район в переліку “Золотого кільця Слобожанщини”. Йдеться про екскурсійні маршрути, що їх обласний туристично-інформаційний центр пропонуватиме гостям та учасникам єврочемпіонату.

 

Олена Рижова, ОТБ Новини

У Харкові була “Ластівка”, а тепер у Печенігах є “Чайка”. Відтепер гості та мешканці Харківщини зможуть прогулятись по Печенізькому водосховищу. На його воді з’явився перший прогулянковий теплохід “Чайка”.

На Печенізькому водосховищі такої розваги ще не було, каже власник річкового транспорту Юрій Непокритий. Розрахований теплоплав на півсотні пасажирів. І не зважаючи на поважний вік – теплохід на плаву вже більше аніж пів століття, його технічний стан відмінний. “Чайку” до Печеніг привезли зі столиці.

Юрій Непокритий, власник теплоплаву

Его поднимали из воды в Киеве, демонтировали верхнюю часть, перевозили его на специальном трейлере, здесь сбрасывали на воду.

Власники річкового трамвайчику готові до співпраці з компаніями, що організовують екскурсії Харківщиною. За їхніми словами, в наступному році Печенізьким водосховищем курсуватимуть три екскурсійні пароплави. Не бракує Печенізькому району й історичних цікавинок. Аби гідно їх представити для гостей ЄВРО, у місцевому краєзнавчому музеї зробили ремонт. Тепер кожна кімната музею – тематична. Екскурсоводи вдягнені у костюм епохи, про яку розповідають. Найцікавіше, кажуть музейники, під землею. Колись тут був Ново-Бєлгородський каторжний централ.

Тетяна Данильченко, головний зберігач краєзнавчого музея Печенізького району ім. Т. А. Суліми

Були одиночки 2-3 метри – стояло ліжко і воно було металевим, але ми таке не знайшли і ми зробили копію. Воно було наглухо примонтовано до стінки. Стіл також був металевим, він розкладався, складався і металевий був стільчик, прикріплений до столу.

Сковородинівка, Зміївщина, Печеніги. Загалом, на Харківщині тридцять три туристичних маршрути. В обласному туристично-інформаційного центрі гостям ЄВРО пропонуватимуть найкраще – п’ятірку маршрутів під назвою “Золоте кільце Слобожанщини”.

Денис Дармастук, директор обласного туристично-інформаційного центру

Пять маршрутов, как вариант расматриваеться направление Сковородиновка – Высота маршала Конева, Соколово – Змиевской район, также это будет Краснокутский Дендропарк, Шаровка и вот Печенежское направление.

В жовтні обласний туристично-інформаційний центр підпише угоду з туристичними компаніями, що працюватимуть на Харківщині з учасниками та гостями ЄВРО. Вже зараз відомо – туристи проведуть в Харкові не менше двадцяти днів. Потурбувались в центрі і про подолання мовного бар’єру. Іноземну мову екскурсоводи опановуватимуть на курсах при каразинському університеті.

 

Олена Рижова

httpv://youtu.be/9GwhYb5ISnU