Печенізьке водосховище зарибили мальком товстолоба та білого амура

Печенізькому водосховищу – десант лікарів, а Харкову – очищену питну воду. Обласне комунальне підприємство з виконання норм екобезпеки проводить зариблення Печенізького водосховища мальком товстолоба та білого амура. Риба поїдатиме водорості, і сприятиме покращенню якості води. А люди, які за все це відповідають ще й боротимуться із браконьєрством.

 

Сотні тисяч дворічних мальків товстолоба двох видів – білого та строкатого –  спочатку забирають із рибгоспу, а потім перевозять до місця постійного мешкання на Печенізькому водосховищі. Любителі рибного лову кажуть, що така риба давно потрібна тут для очищення води.

Олександр Буличев, рибалка

Его никак нельзя – только в сети. На удочку не ловится – на удочку нет. Это хорошо, что такая рыба тут появится.

Зариблення товстолобом, білим амуром, а навесні – ще й коропом дасть можливість почати природне очищення водоймища, кажуть в “Харківдержрибоохороні”.

Віктор Резник, начальник “Харківдержрибоохорони”

Вот толстолоб – один из видов очистки воды, и на очистных сооружениях доступа питьевой воды, может быть, нам придется меньше использовать реактивы. И горожане Харькова будут потреблять чище воду.

Для збереження рибних запасів від браконьєрів є все необхідне, розповіли в комунальному підприємстві з екобезпеки. Є автомобілі та катери, а також план взаємодії з міліцією. Щоденно тут проводиться патрулювання на суші та на воді разом із підрозділом “Беркута”.

Сергій Шпаркий, директор Обласного КП з виконання норм екологічної безпеки

Браконьеров в 1й день поймали 3-х. Есть три протокола, они направлены в суды районные. После этого браконьеры исчезли.

На час нересту риби деякі ділянки водосховища будуть закриті для човнів та катерів, кажуть в річковій інспекції.

Сергій Булгаков, начальник Харківського міжрегіонального відділу Укрморрічінспекції

Это рыбинспекция определяет акватории, участки реки, которые закрываются для навигации. Они могут быть закрыты круглый год.

Промисловий вилов риби на Печенігах відтепер заборонено на наступні два роки. Любительська рибалка – не обмежена, розповів Віталій Панов, директор Департаменту агропромислового розвитку обладміністрації.

Віталій Панов, директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА

Не введено никакой платы за эту рыбалку, то есть всеми разрешенными законодательством средствами лова. Удочками это разрешено.

Програма розрахована на 5 років. Надалі належить провести ще очищення дна і берегів. А контролюватиме весь процес наука – Інститут біології університету імені Каразіна, який даватиме всі необхідні рекомендації. Віталій Панов відзначив, що оздоровлення Печенізького водосховища стане пілотним проектом. По відпрацюванні програми тут почнуться роботи й на інших водоймах Харківської області.

 

Світлана Маренич