Пам'ятник одному з найвідоміших реформаторів Російської Імперії відновлять у Києві

У Києві планують відновити пам’ятник Петру Столипіну. З такою ініціативою виступив міжнародний фонд «Єдиний світ». Підтримали цю ідею історики та низка громадських організацій. Найближчим часом громадські активісти звернуться до Уряду  за підтримкою своєї ідеї.

Ідея відновити історичну справедливість – повернути киянам  зруйнований в 1917-му році пам’ятник прем’єр-міністру російської імперії Петру Столипіну – не нова.  У міжнародному фонді «Єдиний світ» кажуть, з таким проханням звертаються кияни. Попри те, що постать «реформатора царського уряду» – неоднозначна, підтримали цю ідею і історики.

Олександр Каревін Історик

Столипін – це символ національного єднання – великороси, молороси , білоруси одна нація. мені здається,  треба відновити історичну пам’ять
Володимир Корнілов Директор Українського філіалу Інституту країн СНД

дійсно , треба розвивати в киянах пам’ть про історію свого міста? про славну, знамениту древню історію. . Імперський київ , зі славетними традиціями не присутній у сучасній  літературі , його намагаються замовчати, не помічати.Що Столипін тут вбитий, похований,  для багатьох киян молодих є відкриття.

1913 року, за два роки після вбивства Петра Столипіна в Києві, навпроти міської думи, за гроші киян звели пам’ятник російському міністру. Простояв він не довго. Після лютневої революції скульптуру знесли. За сто років після смерті «реформатора» громадські організації пропонують повернути статую киянам. Найвдаліше місце для монумента – площа біля оперного театру. Саме там чільника міністрів російської імперії смертельно поранив терорист. Міжнародний фонд «Єдиний світ» разом із державною  архівної службою планують провести конкурс на найкращий проект.

Віктор Воронін 1-й заст.  голови Державної архівної служби

місце встановлення пам’ятника ми вже обговорювали зі спеціалістами. І,  здається,  прийшли до загального рішення.  зараз найбільш оптимальне місце , всі погодились, встановити пам’ятник навпроти оперного театру , місце там достатньо , він тільки прикрасить місце біля оперного театру.

На початку року комісія Київради з питань культури і туризму відхилила пропозицію міністерства культури Російської Федерації прийняти в дар пам’ятник Петру Столипіну. Нині ж ініціатори відновлення монумента кажуть – кияни самі готові зібрати кошти. Проте чи дасть згоду на встановлення оновленого памятника кабінет міністрів – поки що питання.

За матеріалами УТР