Пам’ятник на могилі Леся Курбаса відновили (оновлено)

 

До ювілею видатного українського режисера відновили пам’ятник на його могилі у Харкові

До ювілею видатного українського режисера Леся Курбаса пам’ятник на його могилі у Харкові повністю відновили. Наприкінці січня вандали понівечили надгробну плиту та викрали барельєф засновника театру «Березіль».

Віктор Кітанін, директор Департаменту комунального господарства

Неизвестными лицами были похищены не только буквы с мемориального комплекса, украден был барельеф. Вот таким 25 числа харьковчане увидели этот памятник.

Аби прихильники Леся Курбаса могли гідно вшанувати ювілей славетного режисера,  два дні тому відновлений пам’ятник встановили. За кошти благодійників горельєф відлили з фібробетону за формою автора пам’ятника, скульптора Семена Якубовича. Він  покритий фарбою, що імітує бронзу. Літери виконані з особливо міцного пластику. Тепер, щоб більше такого випадку з пам’ятником видатного митця не повторилося, за ним слідкуватимуть працівники цвинтаря та правоохоронці.

Віктор Кітанін, директор Департаменту комунального господарства

Сегодня памятник находится в том виде, в котором он должен быть. Барельєф сам из цветного метала, что касается букв? то они тоже из цветного металла, по-этому я сразу говорю, что памятник установлен в том виде,  в котором он должен быть.

Сто двадцять п’ять років від дня народження  режисера відзначатимуть двадцять п’ятого лютого. Вшанування пам’яті та покладання квітів до могили Леся Курбаса театральною громадськістю, відбудеться двадцять четрертого лютого. Тож памятник постане перед поціновувачами творчості митця у всій  красі.

Леся Кочержук