Оздоровлення дітей обговорювалось на засіданні Уряду

Малим – відпочинок, урядовцям – робота. Під час сьогодняшнього урядового засідання йшлось про літню дитячу оздоровчу кампанію. Цьогоріч з державного гаманця на неї дадуть більше грошей. Водночас, скористатись нагодою зможуть лишень дві третини малих українців. Причина – нестача літніх дитячих таборів. В країні їх більше 17 тисяч, водночас, 16 тисяч – пришкільні, з денною формою перебування. Такий відпочинок очільник Уряду за повноцінний не вважає. Тож, профільному міністерству доручив розробити загальнодерждавну, з урахуванням особливостей ріегіонів, програму розбудови та відновлення мережі дитячих літніх оздоровчих закладів. За приклад порадив взяти мережу дитячих садочків – їх в країні щороку більшає. Микола Азаров наголосив, розробляючи програму, варто врахувати залучення до роботи в літніх дитячих таборах старшокурсників вишів-майбутніх освітян та медиків. За доцільне Азаров ввважає й опрацювання досвіду волонтерів та благодійників. Мовляв, їм і зараз вдається забезпечити малим оздоровлення влітку.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Будуть вони деражавні чи ні – то вже інше питання, важливо аби модель враховувала демографічні тенденці та рекреаційний потенціал наших регіонів. На підставі цієї моделі ми і будемо будувати плани модернізації цієї сфери.

Літній відпочинок соціально вразливої дітвори на кшталт сирот, дітей з особливими потребами, малих з багатодітних чи малозабезпечених родин – клопіт держави, сказав Микола Азаров. Натомість, і родині із середнім прибутком не завжди по кишені відправити дитину влітку в оздоровчий табір. Так, минулоріч день перебування малого відпочивальника у таборі обходився від 81 гривні – це у Чернівецькій області, до 183 – в Криму. Арифметика проста – за зміну, у 21 день, батькам треба заплатити від 1700 гривень до майже 4-х тисяч. Віднині, обгрунтованість ціни на путівки до дитячих таборів та санаторіїв – під контролем фахівців Мінсоцполітики та Мінекономрозвитку.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Треба подивитись на обґрунтованність цін на путівки і на те, щоб вони принаймні не дорожчали більше, ніж на рівень інфляції, який у нас дуже помірний.

Зразковий порядок та безпека – норма буття літніх дитячих оздоровчих закладів – наголосив глава Уряду. Порушникам з числа персоналу будуть непереливки. Мізерними штрафами та попередженнями не відбудуться, запевнив Азаров.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Коли йдеться про здоров’я і безпеку дітей, про якість їжі для них, про якість медичної допомоги, може бути тільки дві оцінки: зразково або погано. Безвідповідальність і безкарність у сфері захисту здоров’я дітей уже урвали терпець. Батьки мають бути впевнені, що з їх дітьми нічого поганого під час відпочинку не станеться.

Наразі, цьогоріч, незважаючи на важкі економічні реалії, Уряд гарантує оздоровлення 2 000 700 школярів – це більше, аніж минулого року. Натомість, в Криму, та ще в п’яти областях України, зменшені плани на здоровлення, порівняно з 2011 роком.

 

Юлія Губська