Овочі власного виробництва – до столу жителів області (відео)

Забезпечити повністю потреби регіону овочами місцевого виробництва – стратегічне завдання обласних владників. Задля його виконання, вже від наступного року галузі овочівництва допоможуть грошима з обласної скарбниці.

 

Харківщина – у всеукраїнській трійці лідерів в галузі овочівництва. Середньорічний врожай в області – понад півмільйона тонн. Проте, й цього замало , аби забезпечити потреби регіону в картоплі, огірках, томатах. Нестачу імпортуємо, розповідає віце-губернатор Віталій Алексейчук. Якість іноземних харчів часто лишає бажати кращого -визнає чиновник. Від цього року ситуація в регіоні почала змінюватись. Картоплі посадили більше на дев’ять відсотків, овочів – майже на третину. Наступний крок, що має забезпечити стабільний та успішний розвиток овочівництва, налагодження збуту та створення умов для зберігання. Йдеться про будівництво гуртових ринків та овочесховищ.

Віталій Алексейчук, заступник голови ХОДА

Паралельно формування спеціалізованих великотоварних господарств та оптового ринку сільгоспродукції в області, необхідно буде вирішувати питання створення нових та відновлення старих зрошувальних систем. Це також потребує значних коштів і часу.

Без новітніх технологій конкурентноздатним гравцем аграрного ринку не станеш – усвідомили аграрії. Тож, поступово переходять від дождювання до крапельного зрошення. Завдяки йому грунт стає родючішим, збільшується врожай та його якість.

Олександр Вітанов, науковець

Если говорить в среднем, то урожайность повышается где-то до 35% на капельном орошении по сравнении с дождеванием, а семян даже в 2 раза.

Наразі, в області півтора десятка агрофірм взяли на озброєння нову систему зрошення. Однією з них, в Чугуївському районі керує Геннадій Дерека. Система вигідна, говорить аграрій. На рахунках за воду та електрику зекономив чи не втричі.

Геннадій Дерека, голова агрофірми (Чугуївський район)

Мы понижаем рентабельность, потому что урожайность увеличивали в 2-3 раза за эффективность полива. Понижаем рентабельность, значит себестоимость ниже. Ниже себестоимость – это доступная цена для населения 20-30 % рентабельности для хозяйства вполне хватает.

Віднині, овочівники зможуть розраховувати на підтримку держави. В цьогорічному бюджеті є п’ятдесят мільйонів компансації для тих, хто будує теплиці. В планах обласних владників – регіональна програма грошової допомоги господарствам, що вирощують овочі та використовують новітні зрошувальні системи.

Михайло Добкин, голова ХОДА

Как будет выглядеть эта программа, будет зависеть от депутатов, но, как минимум, 30-50% стоимости оросительных систем из областного бюджета будем компенсировать тем предприятиям, которые будут работать в этом направлении.

Обласну програму підтримки овочівництва затвердили вже до кінця року.

 

Юлія Ляхова