Освіта за гратами. Губернатор Михайло Добкін ознайомився з роботою Курязької колонії (відео)

Освіту та робітничий фах опановують за гратами. З куряжскими колоністами особливо ретельно працюють психологи. Хлопці мають усвідомити – життя на волі складніше та різноманітніше від їхнього буття в колонії. Як живеться вихованцям Курязької колонії на власні очі сьогодні побачив губернатор Харківщини Михайло Добкін. Буттям колоністів губернатор лишився задоволений. А от щодо відповідності покарання скоєному злочину, Добкін зауважив – на часі зміни у законодавстві.

 

Курязька колонія – одна з найстаріших в Україні. Її заснували майже дев’яносто років тому. Зараз в колонії більше ста сімдесяти вихованців віком від чотирнадцяти до двадцяти одного року. Більшість з них за гратами опинились за крадіжки чи розбій. Про своє минуле хлопці згадують неохоче. А от планами на майбутнє діляться залюбки.

Юрій Місліченко, вихованець колонії

Освободиться по льготе, заработать поощрения. Ну, а потом пойти работать, помогать маме.

Для усіх вихованців колонії обов’язковим є навчання. Хлопці, які не мають середньої освіти, у Куряжі надоложують шкільну програму. По тому отримують атестат держзразку. Також вихованці опановують профосвіту за спеціальностями слюсар та токар. З першого дня у колонії з ними працює психолог. Допомагає визначити здібності та підготуватися до життя на волі.

Марина Шаповалова, психолог Курязької виховної колонії

Нам важно, чтоб он приобрел навыки так называемой социальной компетенции. Он должен быть готов к жизни на свободе, должен научится соблюдать закон. Он должен изменить свое мировоззрение, приобрести навыки нового поведения.

У колонії розповідають, колишніх випускників не кидають на призволяще. Особлива увага тим, хто залишився без батьківського піклування.

Марк Маркін, начальник Курязької колонії

Лица, которые несовершеннолетние отбывают наказание и родители не могут их забрать, мы их довозим до дома или до интерната. Кроме того, ведется учет, как они после освобождения трудоустроились, прописались и ведут себя.

У яких умовах живуть та навчаються вихованці колонії на власні очі побачив губернатор Михало Добкін. За його словами, чимало хлопців опинились за гратами через дрібні крадіжки. І позбавлення волі – затяжке покарання за такий злочін. Вирішувати це питання, певен Добкін, треба на законодавчому рівні.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Это будет предмет отдельного совещания в облгосадминистрации с предложениями специалистов. Мы будем обращаться в Верховную Раду с нашими предложениями, особенно в отношении подростков, по изменению законодательства.

Анастасія Горєлкіна

httpv://youtu.be/QBMHAaTz45M